Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Uczniowie z Koszut z nagrodami

W ramach projektu profilaktycznego „Poznajemy swoje korzenie” uczniowie klasy VI uczestniczyli w lutym, w warsztatach poświęconych historii naszego regionu w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.

Uczniowie podziwiali wystawę przyrodniczą, zajmowali się skamieniałościami, ich rodzajami oraz rozpoznawaniem zgromadzonych okazów.

Ponadto aktywnie brali udział w zajęciach poświęconych zimorodkowi żyjącemu w naszym kraju. Warsztaty zrobiły na uczniach duże wrażenie, zdobyli wiele ciekawych i nowych informacji.

W związku z udziałem w projekcie „Poznajemy swoje korzenie” uczniowie wzięli udział w konkursie, którego organizatorem był Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Lądzie (w ramach porozumienia Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego z Komendą Powiatową Policji w Słupcy).

Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach: Wiersz o tematyce Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego lub o Lądzie oraz Komiks o tematyce Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego lub o Lądzie.

W kategorii wiersz I miejsce zajął Bartłomiej Purul, II – Karol Gorzelańczyk, wyróżnienie – Bartosz Molenda i Sebastian Strzelczyk.

W kategorii komiks nagrodę zdobyła Julia Wittig. Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz