Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Udane regaty na „Dzikiej Plaży”

Ponad setka żeglarzy wystartowała w Regatach Powidzkich na „Dzikiej Plaży”. Zawody przeprowadzono w ramach Grand Prix Jeziora Powidzkiego 2015.

Regaty Powidzkie na „Dzikiej Plaży” to trzecie regaty wchodzące w skład cyklu Grand Prix Jeziora Powidzkiego 2015. Do udziału w nich zgłosiło się 104 uczestników na 37 jachtach. W klasie T1 triumfowała załoga Jarosław Bicki i Łukasz Bicki na Jantarze. Drugie miejsce zajęli Leszek Woliński i Jacek Romanowski, a trzecie Łukasz Brona, Małgosia Brona i Weronika Potok. W klasie T2 zwyciężyła dwójka Roman Gątarczyk i Bogdan Kaczmarek, przed Jerzym Chlebińskim i Marcinem Chlebińskim. Na trzecim miejscu znaleźli się Mariusz Wiśniewski, Marcin Błaszczak i Krzysztof Rzepka. W klasie T3 pierwsze miejsce zajęła Tańcząca z falami, w skład której weszli Mirosław Czech, Mateusz Czech, Stanley Barczyński i Marcin Krygier. Drugie miejsce zajęli Emil Derda, Jędrzej Pietrowicz, Sebastian Rulak i Jolanta Maślińska, a trzecie Tomasz Grzegorek, Wiktor Grzegorek i Paweł Kamiński. Klasa Omega Klasyczna to z kolei zwycięstwo APP w składzie Bartosz Jabłoński, Łukasz Durczyński i Michał Garsztka. Drugie miejsce zajęli Jakub Sałek, Rafał Pik i Ryszard Mościcki, a trzecie Krzysztof Ziaja i Łukasz Łodziewski. W klasie otwartopokładowej do 6 metrów najlepsi byli Marcin Pinczyński i Michał Masztalski, za nimi uplasowały się Dominika Wróblewska i Karolina Dziubek, a podium zamknęli Maciej Moch i Maciej Zbierzak. W ostatniej klasie Open wystartowały cztery załogi. Najlepsi okazali się Piotr Woźniak i Robert Rogowski, drugie miejsce zajęli Paweł Jachowski i Andrzej Jachowski, a trzecie Łukasz Kowalski i Paweł Lewandowski.
Kolejne regaty w ramach Grand Prix Jeziora Powidzkiego 2015 zostaną rozegrane 25 lipca również w Powidzu. Tym razem żeglarze powalczą o Srebrną Paterę Restauracji Jabłona.

FOTO: Tomasz Gaca


Brak komentarzy

Dodaj komentarz