Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Ujawnili prawie 400 przekroczeń prędkości

Około trzy miesiące temu w naszym powiecie rozpoczęła działalność policyjna grupa “Speed”, której celem jest walka z portami drogowymi. 

Jej utworzenie było związane z pogarszającym się stanem bezpieczeństwa w naszym regionie.  W skład grupy wchodzi dwóch policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, których głównym zadaniem jest eliminowanie negatywnych zachowań kierowców na drodze.

To właśnie oni korzystają z wideorejestratora, który jakiś czas temu trafił do słupeckiej komendy. -Ich głównym zadaniem jest eliminowanie piratów drogowych, czyli tych kierowców, którzy decydują się na rażące łamanie przepisów ruchu drogowego- mówi Wojciech Kujawa z KPP w Słupcy.

W ciągu trzech miesięcy policjanci z tej grupy dokonali kontroli ponad 600 kierujących ujawniając prawie 400 przekroczeń prędkości. W sumie zatrzymali 24 prawa jazdy w tym 17 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

20 kierowcom zabrane zostały też ich dowody rejestracyjne, ponieważ kierowane przez nich pojazdy były niesprawne technicznie.

 


Najnowsze komentarze
 • Bardzo dobra akcja. To co obserwuję na drogach jako doświadczony kierowca z 25 letnim stażem normalnie przeraża.
  Codziennie widzę pędzących Januszy biznesu w swoich starych rozklekotanych ciężarówkach pędzących na łeb na szyję i rozmawiających przez telefon wiozących 20 ton piachu , gruzu i wuj wie jeszcze co. Widzę notorycznie przedstawicieli handlowych przekraczających prędkość i również rozmawiających przez telefony bez zestawów głośnomówiących. Widzę TIR-y wyprzedzające osobówki na linii ciągłej, widzę szalonych motocyklistów ryczących jak woły z poprzerabianymi tłumikami aby wydawały więcej decybeli. Obserwuję też coraz więcej młodzieży wchodzącej na pasy zapatrzonych w telefony i ze słuchawkami na uszach. Ale widzę też idiotycznie ustawione znaki drogowe – mylące lub wręcz niepotrzebne. W tym chorym kraju albo nie ma respektu dla prawa albo jest coś w ludziach, że “mnie się uda” , że “ja” jestem najlepszym kierowcą? Nie wiem co w tych ludziach siedzi. Potem mamy skutki, że ginie nas małe miasteczko ok 2900 osób rocznie. A jakie są skutki społeczne jeśli rodziny tracą ojca, matkę lub ginie cała rodzina? Nie dosyć, że z Polski wyjechało 2 miliony ludzi to przez 10 lat zginęło nas ponad 300.000 ludzi. To przeraża. Kultury jazdy powinni uczyć już rodzice prowadzący samochód jak wiozą dzieci, potem instruktorzy itd. Powinna być kultura jazdy jak na zachodzie a nie jak u nas, że jazda po drodze to “walka o ogień” Proponuję coraz więcej takich kontroli. Jeśli ludzie są niemądrzy to może jak dostaną po kieszeni to się ockną. Proponuję też więcej fotoradarów bo widzę, że to działa i kierowcy automatycznie zdejmują nogę z gazu jak widzą ostrzeżenie z tabliczką o fotoradarze.

  • Dobre spostrzeżenia. Ja bym jeszcze chciała trochę sprawniejszej i mądrzejszej Policji, s nie tylko wykonującej swój limit na ilość (bylejakich) mandatów.

   • Czyżby pani Toja dostała mandacik? Wszyscy są za karaniem sprawców przekroczenia prędkości pod warunkiem, że nie dosięgnie to ich właśnie albo ich najbliższych. Pani toja postępuje z zasadą Kalego a mianowicie “Kali ukraść krowę to nie grzech ale Kalemu ukraść krowę to wielki grzech”. Pozdrawiam

  • dodałbym jeszcze rowerzystów, jeżdżących bez wyobraźni, bez świateł w porach wieczornych i nocnych, wjeżdżających przed samochody, które z powodu swojej masy i pędu nie zatrzymają się w miejscu.
   Sam jestem rowerzystą, ale za bardzo cenię swoje życie, aby mieć niesprawne światła czy też brak odblasków.

 • Po zagorowie i po okolicach jezdzi srebrne BMW na austryjackich numerach. Wszystkie szyby poprzyciemniane łączne z bocznymi z przodu czego prawo zabrania. Kierowcy nie widać. Potrafi przejechac przez teren zabudowany okolo 150km h i nasza policja udaje ze tego noe widzi bo to ich kumpel. Gdzie to mozna zglosic ?

 • Ja bym zrobił porządek w naszym powiecie z dziećmi w BMW ciągle słychać tu wypadek bmw tam wypadek bmw gowniaze wsiada i do bmw i szanuje ile on jedzie pytam się gdzie policja jest …..

Dodaj komentarz