Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Ukarany za brak dokumentów przy przewozie bydła

30 sierpnia inspektorzy z konińskiego oddziału wielkopolskiej inspekcji we współpracy z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Słupcy przeprowadzili kontrole przewozu bydła.

-W Sługocinie Kolonii zatrzymali pojazd, którym przewożone były cztery sztuki bydła. Wspólna kontrola wykazała, że przewóz pod względem dobrostanu i oznakowania zwierząt oraz dokumentacji nie budził zastrzeżeń. Jednak ujawniono nieprawidłowości dotyczące samego przewoźnika oraz kierowcy.

Przewoźnik nie posiadał odpowiedniego zaświadczenia wymaganego przy przewozach na potrzeby własne, a prowadzący pojazd nie miał odpowiednich kwalifikacji zawodowych i badań lekarskich oraz psychologicznych. Kierowca nie przedstawił też do kontroli wymaganych dokumentów dotyczących dopuszczenia środka transportu i kwalifikacji kierowcy w zakresie przewozu zwierząt.

Pracownik inspektoratu weterynarii potwierdził jednak, że firma i kierowca takie dokumenty posiadają, lecz kierowca nie miał ich przy sobie. W związku z ujawnionymi naruszeniami kierowca został ukarany mandatami karnymi w sumie na 300 zł, a wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone łączną karą w wysokości 3,500 z- informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu.

 

 

FOTO: WITD Poznań


Najnowszy komentarz
  • Miał szczęście,że za tak popełnioną zbrodnie, go nie rozstrzelali dzielne chwaty.

Dodaj komentarz