Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Ukradli niedawno posadzone rośliny ze Skweru Szeluty

Do bezczelnej kradzieży doszło na Skwerze Apolinarego Szuluty w Słupcy.

-Brak słów, szok, niedowierzanie. Kochani, w ubiegłym roku Stowarzyszenie im. Apolinarego Szeluty pozyskało środki od Stowarzyszenia „Unia Nadwarciańska” oraz Urzędu Miasta Słupcy m.in. po to by kontynuować rewitalizację skweru.

Zamontowaliśmy pergole, system nawadniania i obsadziliśmy skwer: trawami, hortensjami i funkiami. Cel? – Pragniemy by to miejsce z roku na rok stawało się piękniejsze, bogatsze w nasadzenia, by sprawiało radość z otaczającej przyrody całej lokalnej społeczności.

W ubiegłym roku rozpoczęliśmy akcję ratowania pszczół i ze środków, które zebraliśmy chcieliśmy posadzić między innymi byliny miododajne. Dziś planując przygotowania do wiosennych porządków, a co za tym idzie nowych nasadzeń zetknęliśmy się z brutalną rzeczywistością.

Komu potrzebne były funkie?- czytamy na stronie Stowarzyszenia Apolinarego Szeluty.


Najnowsze komentarze
 • w Polsce nie możemy mieć fajnych rzeczy, bo zawsze znajdzie się jakiś Polak i to wszystko rozpierdzieli

  • Oj Marcin jakąś fobia cie opętała.. Lepsze zło że to zrobił jakiś wandal Polak a nie Niemiec lub Rusek. Mam nadzieję że jesteś Polakiem i się tego nie wstydzisz. A to że za wielu nasz rodaków przyszlo się wstydzić to fakt. Ale nie martmy się tym w każdym narodzie znajdują się czarne owce.Martwi mnie jak często Polacy mówią „Niemcy to gospodarni, porządni albo że w Niemczech to tak.. A u nas to nie potrafimy) Lepiej nie bierzmy z nich przykładu… Historia mówi sama za siebie… Nawet ludzkimi prochami nawozili pola. Taka była ich gospodarność. Internacjonalizm już przerabialiśmy.. I co tak jak wtedy tak i teraz są narody które mienia się „wyższymi”. Trzeba pilnować abyśmy znowu nie stali się poddanymi i żebyśmy nie musieli przelewać krwi w Powstaniach.

   • Głupoty piszesz. Złodziej to złodziej. Kraj piękny ale ludzie k…y. Tyle w temacie

 • Ukradli czy uschły? Kto sadzi hortensje pod lipami chyba ktoś kto nie ma zielonego pojęcia o kwiatach i drzewach i marnuje pieniądze podatników

  • Bzdura…!!! To były funkie. Czytaj artykuł ze zrozumieniem mieszkańcu…!!!

 • Poczekajcie do wiosny. Może nikt ich nie ukradł. Funkie tak mają, że bryła korzeniowa spokojnie zimuje w ziemi, wiosną powinny pojawić się liście. Cierpliwości : )

 • Ropcio, mowa o złodziejach (Polakach, bo chyba nie Niemcy i nie Ruskie to zrobili), a ty jakieś swoje żale i kompleksy wywlekasz. Jakie to właśnie typowo polskie: Szukanie usprawiedliwienia i winnych, ale nie wśród swoich. To nie my, to inni, obcy, geje i lesbijki, Niemcy i Ruskie. I z tego mamy być dumni, że jesteśmy Polakami?

 • Franek widzę że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem… Łatwiej jest Ci wciskać narracje jaka Polsce przypisują Ci co mają broblem z Polskoscia, Narodowością….Proletariusze.Internacjonalusci dawniej popierający ZSRR a dzisiaj ZSRBrukselskich.

Dodaj komentarz