Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Ukradły towar za prawie 5000 zł. Młode złodziejki sklepowe zatrzymane.

Policjanci ze Słupcy zatrzymali dwie młode złodziejki sklepowe. Kobiety przyjechały z Poznania na kolejne „zakupy” do słupeckiego marketu. Ich ujęcie było możliwe dzięki zaangażowaniu pracowników ochrony, która je rozpoznała i połączyła z poprzednimi kradzieżami.

9 lutego funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy otrzymali zgłoszenie, że w jednym z marketów na terenie Słupcy znajdują dwie dwie młode kobiety, które są podejrzewane o kradzieże, do których doszło na początku lutego. Rozpoznała je jedna z pracownic ochrony przeglądając obraz z kamer monitoringu .

22 i 23-latka trafiły do policyjnej izby zatrzymań, do czasu wyjaśnienia sprawy. Dzień później policjanci w Wydziału Kryminalnego przedstawili im zarzuty popełnienia kradzieży.

Obie przyznały się do popełnienia przestępstw. Okazało się, że kobiety kradły w popularnej sieci marketów w Słupcy i w Strzałkowie. Ich zakupy, za które nie zapłaciły wyceniono na niemal 5000 zł.

Śledczy sprawdzili, że mimo młodego wieku już wcześniej były karane za podobne czyny. O ich losie zdecyduje sąd, grozi im do 5 lat więzienia.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz