Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

„Umiem pływać”

Pod takim właśnie hasłem w szkole Podstawowej im. Michała Okurzałego w Zagórowie realizowana jest tegoroczna edycja projektu związanego z nauką pływania.

Ministerstwo Sportu i Turystyki kieruje ten projekt do uczniów klas III szkół podstawowych w całej Polsce. Dla dzieci zagórowskiej podstawówki jest to pewnego rodzaju kontynuacja, albowiem projekty nauki pływania realizowane były już w ubiegłych latach. Tegoroczny jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie, Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu, Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Samorządu Gminnego w Zagórowie.

Zajęcia z nauki pływania w wymiarze 20 godzin odbywają się w obiekcie krytego basenu w Koninie przy ulicy Szymanowskiego 5a. Uczestniczy w nich 45 uczniów z klas III Szkoły Podstawowej w Zagórowie. Pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów pływania, dzieci przede wszystkim nabywają podstawowych umiejętności pływackich, ale także miło, bezpiecznie i aktywnie spędzają czas wolny. Opiekunami uczestników projektu są Hanna Kasprzak, Dorota Sarnowska, Agnieszka Witkiewicz i Jakub Bartłomiejczak. Realizacja projektu ma na celu pływacki i wszechstronny rozwój uczniów w niego zaangażowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *