Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Uniwersytet Trzeciego Wieku coraz bliżej

To już nie tylko zapowiedzi, ale fakt- niebawem w Strzałkowie powstanie Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zebranie organizacyjne dla wszystkich mieszkańców gminy odbędzie się w najbliższy wtorek w Gminnym Ośrodku Kultury.

Pomysł utworzenia Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pojawił się kilka miesięcy temu. Od dawna bowiem wiadomo, że seniorzy to bardzo prężna i aktywna grupa osób w gminie. Kursy tańca, „Spotkania ludzi ciekawych świata”, „Spotkania z pasjami”, czy ostatni rajd rowerowy, to tylko kilka przykładów tego, że starsze osoby chcą się integrować i wspólnie działać. Dzięki utworzeniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku ta oferta będzie jeszcze bardziej atrakcyjna.

O tym jakie formy działalności znajdą się w programie uniwersytetu, swoje zdanie mogli wyrazić sami zainteresowani. Jak wynika z ankiety, którą wypełniło prawie 100 osób, najwięcej chętnych opowiedziało się za utworzeniem sekcji: turystycznej, językowej (j. angielski), tanecznej i informatycznej. Spora część osób zadeklarowała też chęć udziału w zajęciach okazjonalnych. Nad szczegółami, od początku, pracuje powołany w gminie specjalny zespół.

Dariusz Grzywiński, wójt gminy Strzałkowo

 

 

Zebranie organizacyjne odbędzie się we wtorek (24 czerwca) w Gminnym Ośrodku Kultury. Przyjść na nie mogą wszyscy mieszkańcy gminy Strzałkowo zainteresowani udziałem w zajęciach UTW. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *