Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Uratowali nurka z jeziora

Ponad 1,5 godziny trwała akcja ratunkowa na Jeziorze Niedzięgiel w Skorzęcinie, gdzie poszukiwano zaginionego mężczyzny. 

Zgłoszenie o zdarzeniu na służby wpłynęło około 13:15. Grupa nurków miała pływać w jeziorze. Po jakimś czasie okazało się, że brakuje jednego z nich.

Na pomoc ruszyli strażacy z Gniezna, Witkowa i Skorzęcina. Wezwano także grupę wodno-nurkową z Poznania i policję.

-Po trwających, półtora godziny od zgłoszenia, poszukiwaniach rozpoczęły się działania ratownicze. Odnaleziony mężczyzna został ewakuowany z wody na brzeg, wdrożono resuscytację krążeniowo – oddechową, którą strażacy prowadzili przez ponad pół godziny.

Po dojeździe zastępów z OSP Mosiny działania zostają przeniesione do rozstawionego przez nich namiotu a wkrótce po tym poszkodowany zostaje przekazany w ręce ratowników Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Mężczyzna był w hipotermii, jego temperatura ciała spadła poniżej 27 °C. Na miejsce zostaje zadysponowany śmigłowiec LPR, najbliższy, dostępny był Ratownik 2 z Bydgoszczy, w locie HEMS.

Ostatecznie, po czterogodzinnej walce o życie, pacjent zostaje przetransportowany do szpitala na pokładzie podniebnej karetki- relacjonują druhowie z OSP Witkowo.

Zdjęcia z akcji możecie zobaczyć TUTAJ.

 

Zmarł nurek uratowany z jeziora


Brak komentarzy

Dodaj komentarz