Uratowali punkt w dziesiątkę

Punktami z Kotwicą Kórnik przy Gajowej podzielili się seniorzy SKP Słupca. Gracze Macieja Rozmarynowskiego zremisowali 1:1.

Pierwsza połowa była dość wyrównana w wykonaniu obu zespołów. Mimo dobrych okazji z jednej i z drugiej strony bramki jednak nie padły. Stuprocentowych sytuacji nie wykorzystali między innymi Oskar Pietrzak i Kacper Kajdan. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie.

Od 78 minuty słupczanie grali w osłabieniu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Pietrzak. Dwie minuty później padła bramka na  0:1 dla gości, a gola strzałem zza pola karnego zdobył Gerard Pinczuk.

Kotwica z prowadzenia nie cieszyła się jednak zbyt długo. Zaraz potem wyrównał Kacper Kajdan. Więcej bramek nie padło, a mecz zakończył się podziałem punktów.

-Patrząc z kim przyszło nam grać, mając w pamięci nasz ostatni mecz z maja kiedy ulegliśmy Kotwicy 2 do 5 będąc wtedy drużyną dużo słabszą uważam, że widać progres w naszych szeregach. Kotwica w tej rundzie jeszcze z nikim nie przegrała. Spodziewaliśmy się trudnego meczu i tak też było aczkolwiek w 1 połowie mimo, iz Kornik utrzymywał się dłużej przy piłce, to my stworzyliśmy groźniejsze sytuacje, z których finalizacja Oskara powinna zamienić się na gola.W drugiej połowie do naszej gry dodaliśmy więcej agresji, która spowodowała, że mecz zaczął się wyrównywać. Szkoda, że musieliśmy kończyć ten mecz w 10 ponieważ zaczęliśmy radzić sobie znacznie odważniej. Na pewno na plus, że tracąc zawodnika, a po chwili gola, potrafiliśmy się podnieść i wyrównać.

Jest to nasz drugi z rzędu remis, a pierwsza sytuacja w tej rundzie, że punktujemy mecz po meczu. Każdy zdobyty punkt należy szanować. Widać poprawę w naszej grze co mnie cieszy. Musimy popracować nad cierpliwością i konsekwencją w poruszaniu się w przestrzeniach, w których mamy się poruszać. Jeśli już ten element dopracujemy powinno być jeszcze lepiej-komentuje trener, Maciej Rozmarynowski.

29 października o godzinie 11:00 SKP zmierzy się w Słupcy z Centrą Ostrów Wielkopolski.