Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Uruchomią zbiorowy transport publiczny w Słupcy?

Z inicjatywą uruchomienia zbiorowego transportu publicznego w Słupcy wyszła miejska radna, Lila Kasprowicz.

Miałby on być przeznaczony dla wszystkich mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb seniorów i osób z niepełnosprawnościami.

– Na terenie naszego miasta mieszka dużo osób samotnych będących w podeszłym wieku i osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Osoby te często zdane są same na siebie i nie mogą liczyć na pomoc najbliższych, którzy albo już nie żyją, albo nie mieszkają w naszym mieście.

Problemy zdrowotne oraz ograniczona możliwość w poruszaniu i przemieszczaniu powodują trudności w dostępie do miejsc docelowych na terenie miasta takich jak między innymi dworzec PKP, Urząd Skarbowy, Urząd Pracy, promenada, cmentarz.

Mając powyższe na uwadze uważam za zasadne podjęcie stosownych kroków w celu uruchomienia zbiorowego transportu publicznego na ternie naszego miasta – czytamy w złożonej interpelacji.

Co myślicie o tym pomyśle?

17 odpowiedzi

 1. Bardzo dobry pomysł, proszę kontynuować swoje działania, nie zważać na debilne komentarze typu metro ( chociaż niedawno pan D. mówił, że będziemy mieli swoje prywatne samoloty ) Państwo , samorząd powinno wspierać ludzi starszych. Pozdrawiam .

 2. Inicjatywa szlachetna, ale Słupca jest za mała. Po za tym jak ustalić odpowiednie godziny kursowania
  Lepsze bylyby zniżki w podatku gruntowym i oplatach za wywóz śmieci dla rodzin wielodzietnych i osób starszych

 3. Wg mnie całkiem dobry pomysł tylko może lepiej byłoby połączyć to z dowozem dzieci do słupeckich szkół. Wtedy jakiś bilet miesíęczny i może rentowność być się poprawiła.

 4. Bardzo dobra inicjatywa już kiedyś pisałam o tym problemie kiedy staruszka nie miała siły dotrzeć do przychodni z osiedla Róża na wizytę lekarską. Te głupie komentarze to pewnie młodzi piszą ,ale oni też kiedyś będą starzy.Tymczasem jest bardzo dużo ludzi, którzy by z tego korzystali nawet dojazd do targu i różnych urzędów. Trzymam kciuki za powodzenie projektu

 5. Propozycja rozwiązania transportu dla seniorów i rencistów ( mieszkających w Słupcy ), którzy nie posiadają własnego auta lub nie jeżdżą autem z przyczyn zdrowotnych i nie mają kogoś bliskiego, kto by ich woził do szpitala, lekarza, na dworzec PKP, na cmentarz, …… w miejsce wskazane na terenie Słupcy. Uważam, że Rada Miasta i utworzyć miejską firmę transportu osobowego dla w/ mieszkańców Słupcy. Każdy senior, rencista mógłby korzystać max. 4 razy w miesiącu z usług tej firmy i powinien płacić 50 % ceny, jaką wskaże taksomierz za przejazd. Drugie 50 % za koszty przewozu powinno być pokrywane z pieniędzy z Budżecie miasta zarezerwowane i uchwalone przez radnych na dany rok, na ten cel. To by najpierw wymagało dokonania wyliczeń, jaka by musiała być kwota na te dopłaty ; w tym zrobienia analizy ilu seniorów, rencistów mieszka w Słupcy, ilu by zgłosiło chęć korzystania z taniego transportu miejskiego ( może busem (mi)?. Seniorzy, renciści by otrzymali numer do utworzonej firmy transportowej i by zamawiali wcześniej potrzebę przewiezienia w konkretnym dniu i o zgłoszonej godzinie. W danym dniu kierowca by podjechał pod blok, dom i obsłużył seniorkę (seniora), rencistkę (rencistę). To tak pokrótce bym widział rozwiązanie pomocy starszym mieszkańcom Słupcy. Mogę uszczegółowić stworzenie transportu miejskiego dla seniorów, rencistów. Na początek Władze miasta by mogły podpisać Umowy z 3-4 „taryfiarzami”, którzy za pół ceny by przewozili seniorów, rencistów, a dopłatę by otrzymywali z budżetu miasta. Należałoby rozwiązać problem rzetelnego rozliczania za ilość kursów, przejechanych kilometrów, aby dobre intencje nie były wykorzystywane przez nieuczciwych „taryfiarzy”. Pozdrawiam. Mieczysław Sobczak

 6. popieram tę wypowiedź.Budżet miasta w ruinie to będzie okazja do podniesienia podatków. Rentowności przedsięwzięcia brak.

 7. Zgoda z Piotrem. Pojadą z młodzieżą autobusem o 7:00 wrócą z Przychodni czy cmentarza o 15:00 na prawdę dobry pomysł.

 8. Pomysł wart przeanalizowania przez specjalistów. Słupca robi się rozciągniętym obszarowo miastem. Z jej krańców bez samochodu nie można funkcjonować. W tym wszystkim dzieci, ludzie starsi, nie mobilni oraz niepełnosprawni zdani są na łaske innych. Nie potrzeba od razu całej sieci komunikacyjnej. Niech z początku zacznie funkcjonować jedna linia w formie pętli, a potem można coś udoskonalić. Opłacalności pewnie nie będzie, ale lepsze to niż miliony wyrzucone na ostentacyjne dekoracje

  1. Taksówkarze nie zarabiają. Pomysłodawca transportu zbiorowego niech otworzy firmę i wozi ludzi. Życzę powodzenia!

 9. Pan Mietek wszystko przemyślał. Taki Uber na miarę naszego miasta. Taki nasz miś na miarę możliwości.

 10. Super pomysł , warto połączyć z transportem dla dzieci do szkół z okolic i wakacyjne kursy nad jezioro. Pochodzę z miejscowości o podobnej liczbie ludności jak Słupca i transport publiczny(autobusy elektryczne) działa od kilku lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *