Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Utalentowana dziewiątka wybrana

Za nami eliminacje do 21. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Wygraj Sukces”. Dziewięciu młodych wokalistów będzie reprezentowało nasz region w kolejnym etapie konkursu.

Organizatorem głównym tego ogólnopolskiego festiwalu jest Tarnobrzeski Dom Kultury. – Na prośbę głównego organizatora, Centrum Kultury Muzyk oraz Miejski Dom Kultury w Słupcy zorganizowaliśmy eliminacje wstępne, prezentują się 34 osoby w czterech kategoriach wiekowych: kategoria I – klasy 0-3 (17osób), kategoria II – klasy IV-VI (12 osób), kategoria III – klasy gimnazjalne (3 osoby), kategoria IV – klasy ponadgimnazjalne (5 osób). Do następnego etapu kwalifikuje się 9 osób z wszystkich kategorii wiekowych – mówił Krystian Bartczak z CK Muzyk.

W jury zasiedli: Anna Polowczyk wokalistka, półfinalistka programu Mam Talent, trener muzyczny, instruktor Muzosfera Rock School „Orle Gniazdo”, Akademia Muzyczna w Poznaniu Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej; Agnieszka Rogalska- wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej, nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej; Dominik Dave Kozicki – absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Instrumentalnym, aranżer muzyczny, dwukrotny laureat konkursu kompozytorskiego na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, nauczyciel klasy perkusji.

Każdy z wokalistów zaprezentował dwie piosenki. Jury choć wybór miało niełatwy, wyłoniło zwycięzców. Ci, w drugim etapie, który zazwyczaj odbywa się w Ostrowie Wielkopolskim albo w Poznaniu, będą walczyć o finał w Tarnobrzeskim Domu Kultury. – Udało nam się trzy razy być w finale. Była to wcześniej Aleksandra Borowska w kategorii gimnazjalnej, a dwa lata temu Lena Witkowska, gdzie podczas finału w Tarnobrzegu została wyróżniona – dodał Krystian Bartczak. W tym roku, do dalszego etapu zaprezentowali się: Simona Król, Antoni Łyskawa, Antonina Waliszewska, Lena Witkowska, Amelia Kłaniecka, Maria Miler, Marta Kręplewska, Natalia Michalak i Marta Żak.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz