Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Utworzą regał na książki przy tężni solankowej w Słupcy?

Radny Marcin Pietrzykowski chce utworzenia regału na książki przy tężni solankowej.

– Wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców Słupcy odwiedzających tężnię solankową wzdłuż Promenady Niepodległości proponuję utworzyć w bliskiej odległości od tężni regał na książki. Pomysł ten zwiększy atrakcyjność spędzania wolnego czasu przez mieszkańców, przyczyni się do promocji czytelnictwa i bookcroossingu.

Nadmieniam, iż dotychczas umiejscowione regały na ksiązki na terenie miasta cieszą się dużym zainteresowaniem – pisze radny w swojej interpelacji.

– W odpowiedzi na interpelację zgłoszoną w dniu 12 grudnia br. w sprawie utworzenia regału na książki w sąsiedztwie tężni solankowej w Słupcy, uprzejmie informuję, że powołana przez Pana lokalizacja była wcześniej rozpatrywana przy usytuowaniu poprzednich regałów. Z opinii wykonawcy regału wynika,  że jego postawienie w pobliżu tężni nie jest wskazane z uwagi na duże zasolenie, co powodowałoby szybką korozje i jego niszczenie.

Warto nadmienić, że jeden z regałów na książki usytuowany jest w niedalekiej odległości od tężni, tj .przy wejściu na skwer Szeluty. Biorąc pod uwagę powyższe należy stwierdzić, że nie jest uzasadnione postawienie regału we wskazanym przez Pana radnego miejscu – czytamy w odpowiedzi pełniącego obowiązki burmistrza Miasta Słupcy, Andrzeja Grzeszczaka.

Jak Wam się podoba ten pomysł?

6 odpowiedzi

  1. Miły pan od rowerów miejskich ma znów super pomysł. Dobrym dodatkiem do książki jest tabaka i kieliszek wiśniówki. Może tak na promenadzie sklepik ? :D

  2. masakra pozostawie to bez komentarza. Książki w wilgotnym miejscu już to widze, pomysł tej osoby to jest jakies nieporozumienie.

  3. Sami jesteście sobie winni.
    Kto? Pytam – kto wybrał tego pana na radnego. Kto wybrał pozostałych? Graczyka, Pilarskiego czy w końcu Pyrzyka…
    Sami jesteście sobie winni. Całe lata tylko takie pierdoły wciskają. Jakieś szklane stojaki na mieście, za duże pieniądze – nikt tyego nie oględa, nikt nie czyta. Bez sensu wydają nasze pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *