Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Uzyskane rezultaty uczyniły nas najlepszymi drużynami w Polsce”

Swoje zmagania na Olimpiadzie Sportowo-Pożarniczej podsumowali strażacy z OSP Lądek.

-Olimpiada sukcesu !!! Tak śmiało możemy nazwać tegoroczną Olimpiadę, która odbyła się w Słowenii w Celje – mieście urzekającym spokojem, krajobrazami rodem z Toskanii, z wyśmienitymi widokami na piękne górskie krajobrazy Alp. To właśnie tam w dniach 17-24 lipca nasze dwie drużyny, kobieca i męska w klasie B wraz z 2.650 zawodnikami z 20 państw całego świata uczestniczyły w niepowtarzalnej atmosferze sympatii, życzliwości i dzielenia swoich emocji w olimpijskich zmaganiach sportowych.

Na rzecz przeprowadzenia tego najważniejszego wydarzenia w sporcie pożarniczymi pracowało setki osób, którzy przez cały czas współdziałali ze sobą z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy. My sportowcy, natomiast, przeżywaliśmy tam swoje szczęśliwe chwile. Każdy bez względu na pochodzenie mógł tam liczyć na przychylność i doping widowni, co tym bardziej motywowało nas do walki. Występ naszych druhen i druhów przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Kobieca Drużyna Pożarnicza zdobyła 2 miejsce, ustępując tylko druhnom ze Słowenii.

Mężczyźni wywalczyli zaszczytne 5 miejsce mając przed sobą także tylko wyśmienite drużyny ze Słowenii. Uzyskane rezultaty uczyniły nas najlepszymi drużynami w Polsce. Mamy nadzieję, że tak jak obiecaliśmy dostarczyliśmy Wam wspaniałych sportowych emocji i niesamowitych przeżyć.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie: Urzędowi Gminy w Lądku, Starostwu Powiatowemu w Słupcy, Samorządowi Województwa Wielkopolskiego oraz ZOSP RP i PSP. To przy Waszej pomocy udało się nam zdobyć te wspaniałe sportowe trofea by kibicom i miłośnikom sportu pożarniczego dostarczyć powodów do dumy. Drużyny wystąpiły w składzie, kobieca drużyna – Monika Parus-Orchowska, Olga Warczygłowa, Żaneta Górczyńska, Ilona Kaszuba, Małgorzata Ciesiółka, Anna Zawal, Wioletta Woźna, Justyna Miętkiewicz, Karolina Rewers, Anna Pawela, męska drużyna – Michał Ruciński, Bogusław Wrzesiński, Zbigniew Grzybowski, Arkadiusz Ciesiółka, Jerzy Orchowski, Adam Szygenda, Sebastian Woźniak, Bartosz Wrzesiński, Aleksy Rdesiński, Jerzy Parus. Trenerem obu drużyn był Eugeniusz Wrzesiński-czytamy na stronie OSP Lądek.

 

 

FOTO: Jerzy Orchowski


Brak komentarzy

Dodaj komentarz