Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

VII Spławikowe Zawody Wędkarskie w Skubarczewie

Około 150 osób wzięło udział w VII edycji Spławikowych Zawodów Wędkarskich połączonych z zabawą integracyjną, które zorganizował w piątek Dom Pomocy Społecznej w Skubarczewie w gminie Orchowo.

– Początki imprezy sięgają 2013 roku, kiedy po raz pierwszy doszło do organizacji przedsięwzięcia. W tym roku byłaby okazja do świętowania jubileuszu, gdyby planów nie pokrzyżowała przerwa spowodowana pandemią COVID-19.

Tegoroczna, wznowiona edycja zaskoczyła frekwencją, w rywalizacji wzięły udział DPS-y ze Strzałkowa, Zagórowa, Gniezna, Barcina, Konina oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej z Bielic. Zasięg wydarzenia objął więc placówki także spoza terenu powiatu słupeckiego.

W spławikowych zmaganiach pierwsze miejsce zajął Jarosław Rachwał z DPS Skubarczewo, drugie miejsce przypadło Kazimierzowi Chwacińskiemu z DPS Konin, a trzecie – Tomaszowi Michalakowi z WTZ Bielice.

Ponadto organizatorzy przyznali także nagrody za złowienie największej i najmniejszej ryby. 26 cm leszcza wyciągnął Jarosław Rachwał (DPS Skubarczewo), natomiast 9,5 cm ukleję… Kazimierz Chwaciński (DPS Konin).

Organizatorzy dziękują Panom Józefowi Andrzejewskiemu i Łukaszowi Toczko za udostępnienie łowiska oraz darczyńcom i sponsorom, którzy wsparli reaktywację wędkarskiej imprezy. – czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Słupcy.

 

 

FOTO: Starostwo Powiatowe w Słupcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *