Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

W Gminie Ostrowite świętowali jubileusz pożycia małżeńskiego

W piątek 12 par małżeńskich z gminy Ostrowite świętowało 50-tą rocznicę ślubu.

– Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw .Matki Bożej Częstochowskiej w Ostrowitem, którą koncelebrował proboszcz ks. Henryk Kaczmarek. Tradycyjnie podczas nabożeństwa małżonkowie odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie.

Następnie dostojni jubilaci zostali uhonorowani medalami prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie, przekazanymi na ich ręce przez wójta Gminy Ostrowite Mateusza Wojciechowskiego.

Medal za długoletnie pożycie małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim.

Małżonkowie którzy świętują w 2023 roku jubileusz 55, 60, 65 oraz 70 – lecia ślubu otrzymali listy gratulacyjne. Po uroczystym odznaczeniu małżonkowie mieli okazję do rozmowy oraz wspomnień przy wspólnym poczęstunku.

Wszystkim jubilatom składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy kolejnych wielu pięknych lat – czytamy na stronie Gminy Ostrowite.

 

 

FOTO: Gmina Ostrowite


Najnowszy komentarz
  • A gminna śmietanka znowu na fotografii się lansuję. Jesteście jedyną gminą w której cała gwardia do zdjęcia się ustawia. Was urzędników jest więcej na zdjęciu niż jubilatów. Weźcie się za robotę.

Dodaj komentarz