Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

W Kowalewie zainaugurowali sportowy rok szkolny

Tradycyjnie biegami przełajowymi sportowe współzawodnictwo szkół w naszym Powiecie rozpoczął Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

W sumie w zawodach wzięło udział 280 uczniów. Awans do Finału Wojewódzkiego uzyskali zwycięzcy poszczególnych kategorii. Dokładne wyniki znajdziecie TUTAJ.

Podczas Mistrzostw Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych odbyła się Uroczysta Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2021/2022 w Powiecie Słupeckim.

W trakcie inauguracji, Dariusz Mielcarek – instruktor ds. organizacji imprez sportowych w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym Słupcy, przedstawił sprawozdanie z realizacji kalendarza imprez SZS Wielkopolska za rok szkolny 2020/2021. Ze względu na to, że w minionym roku szkolnym nie odbyła się większość z zaplanowanych zawodów, nie prowadzono klasyfikacji współzawodnictwa sportowego.

Ceremoniał olimpijski rozpoczął się od przemówienia Wicestarosty Słupeckiego  Czesława Dykszaka, który oficjalnie otworzył Sportowy Rok Szkolny 2021/2022 w Powiecie Słupeckim.Przy dźwiękach hymnu olimpijskiego flagę olimpijską na maszt wciągnęli Klaudia Ziółkowska, Gabriela Sobieraj oraz Jakub Smuszkiewicz, uczniowie Szkoły Podstawowej w Kowalewie Opactwie.

Zaszczyt zapalenia znicza olimpijskiego przypadł Piotrowi Zaradzkiemu, uczniowi z Kowalewa, zawodnikowi sekcji piłkarskiej SKP MOS. Ponadto skład sztafety olimpijskiej uzupełnili: Gracjan Tomaszewski, Ignacy Ucinek, Aleks Reks i Wojciech Zaparty, także uczniowie miejscowej szkoły.

Apel olimpijski odczytał Artur Reks, ślubowanie w imieniu zawodników złożyła Ilona Brzezińska, a w imieniu sędziów i organizatorów ślubowanie złożył Tomasz Zastawa, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Kowalewie Opactwie, trener piłki nożnej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Słupcy.

 

 

TEKST/FOTO: MOS Słupca


Brak komentarzy

Dodaj komentarz