Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

W Lądku o bezpieczeństwie

Za nami kolejna debata społeczna, zorganizowana przez słupecką policję. Tym razem gospodarzem spotkania była gmina Lądek.

Debaty społeczne z mieszkańcami to pomysł, który realizowany jest w powiecie słupeckim od ubiegłego roku. W tym czasie udało się już zorganizować dwie duże debaty powiatowe z udziałem przedstawicieli województwa, kilka takich spotkań odbyło się w poszczególnych gminach, a osobną szansę wypowiedzenia się na forum mieli także słupeccy działkowcy. W samym październiku policja przeprowadziła trzy debaty, ostatnią była ta w Lądku.

Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, którzy dość licznie przybyli do sali OSP Lądek. Tradycyjnie w pierwszej części policja przedstawiła statystyki i dane dotyczące bezpieczeństwa w powiecie i gminie, a później przyszedł czas na pytania i dyskusję.

Mieszkańcy wśród głównych problemów wskazywali m.in. ruch samochodów ciężarowych na drogach gminnych. Ich zdaniem, ciężarówki omijają drogi wojewódzkie i krajowe, a drogi gminne nie są dostosowane do tonażu tych aut. Zwrócono również uwagę na nieprawidłowe parkowanie samochodów na chodniku w Lądku, a także zgłoszono potrzebę spowolnienia ruchu na drodze wojewódzkiej W467 lub wybudowanie tam chodnika. Droga przebiega przy szkołach, bezpośrednio przy domostwach, a przejeżdżające tamtędy samochody są zagrożeniem dla pieszych, zwłaszcza dzieci- tłumaczyli mieszkańcy. W celu ograniczenia wykroczeń drogowych, złożono również wniosek o zainstalowanie kamery w Wacławowie.

fot. UG Lądek

 

 

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz