Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„(…) W miejscowości nie ma nic, co jest na utrzymaniu Gminy, co służy lokalnej społeczności”

Drugi rok z rzędu interpelację dotyczącą naprawy drogi w Wierzbocicach podczas sesji Rady Gminy złożyła radna, Hanna Smarzyńska.

-Zwracam się z wnioskiem o ujęcie w budżecie Gminy na 2022 rok dofinansowania do projektu drogi powiatowej w Wierzbocicach. Ponowienie mojej prośby wynika z niezrealizowania jej w ubiegłym roku. Prośbę swą motywuję faktem, że takie dotacje miały już miejsce z przeznaczeniem dla innych miejscowości.

Mieszkańcy Wierzbocic odprowadzają podatki do samorządu gminnego, jednakże w miejscowości nie ma nic, co jest na utrzymaniu Gminy, co służy lokalnej społeczności. Droga wymagająca modernizacji jest w fatalnym stanie. Stwarza ona zagrożenie nie tylko dla mieszkańców miejscowości, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego, włączając w to pieszych, rowerzystów, czy też kierujących pojazdami mechanicznymi- mówiła radna, która z podobną prośbą zwróciła się do Starostwa Powiatowego.

Wspomniany odcinek ma długość około 3 kilometrów- Droga powiatowa łączy się z drogą wojewódzką i stanowi bezpośredni dojazd do autostrady, przez co występuje wzmożone natężenie ruchu drogowego. Dodatkowo jest to jedna z głównych dróg dojazdowych do pracy wielu mieszkańców Powiatu- tłumaczyła Hanna Smarzyńska.

 


Najnowsze komentarze
 • Jeszcze dodać że tu duża liczba dzieci uczęszcza na przystanki do szkoły a tu nawet nie ma pobocza idą środkiem drogi jak przez ser szwajcarski . Rano pod strachem i ryzykiem docierają na przystanki oddalone i wracają o ciemku ( g.15.40 ) środkiem drogi. Bo brak wszystkiego.

 • Aż płakać się chce jak widzę przez okno te dzieci wędrujące. Przy tak wielkim ruch niemające się gdzie podziać. Niewspomne że na spacer sama boję się wyjść.

  • A miał być chodnik chyba już 15 lat temu. Ludzie, przecież to Wy wybieracie sobie władzę.

 • Co tu dużo mówić, na podwyzki sie pieniądze znalazły jak co roku, ,,góra” będzie zarabiać 19 tysięcy, gdzie przeciętny Kowalski musi zyc za najniższa krajową, a że kasa się zgadza tu, to na drogę już zabrakło ZNOWU!!! Jak zwykle czekają na tragedię, wtedy pieniądze się znajdą. Dziwnym trafem że jak ktoś się na stołek dostanie to i nagle drogę pod domem ma zrobiona… więc trzeba mieć znajomości! Tu i tam się kolegę poklepie po plecach i pieniądze na wszystko są, a ludzi na wsi to za holote mają to i po co zadbać o to czy tamto. Szkoda tylko że jak wybory się zbliżają to wiedzą gdzie się zgłosić! W tym wszystkim nalezy jedynie podziękować Pani Smarzyńskiej za to że stara coś dla nas wywalczyć.

 • Miejscowość leży na uboczu gminy, dlatego jest traktowana gorzej, a niesłusznie. Wszyscy mieszkańcy gminy są równi i bezpieczeństwo mieszkających w tej wsi również powinno być zapewnione. Popieram zdecydowanie postulat Pani sołtys, nowa nawierzchnia i chodniki to podstawa normalności i normalnych standardów.

 • Maja rację…zapraszam na Piotrowice,drogi wygladaja tak ze Chlopow mozna krecic.Gmina Slupca to porazka,ani drog,ani zadnego sportu.dno

 • To dlaczego ta Pani tak długo WAS okłamuje i jej niektórzy radni /są po to by mieć dietę na raty za
  samochód/. Doskonały wzór wójta- jest w Strzałkowie.

 • To samo jest z drogą na grobli dzieci do szkoły chodzą rowem nawet latem bo rolnicy stoją w kolejce do skupu zbóż i strach na drogę wyjść żeby cię jakiś ciągnik z przyczepami nie zachaczył

Dodaj komentarz