Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

W młodości siła!

Izabela i Sławomir Staszak z Wiktorowa w gminie Ostrowite zostali zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu „Słupecki Rolnik Roku”. Wyniki ogłoszono podczas dożynek powiatowych, które odbyły się w Lądku.

Celem konkursu jest promocja najbardziej przedsiębiorczych rolników powiatu słupeckiego, którzy w warunkach gospodarki wolnorynkowej oraz integracji z rolnictwem Unii Europejskiej dostosowują swój warsztat pracy do nowych realiów gospodarowania. Konkurs ma służyć także poprawie wizerunku wielkopolskiego rolnictwa w tworzeniu konkurencji jakościowej dla podobnych produktów pochodzących z importu.

Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało pięć gospodarstw rolnych z terenu powiatu. Wśród nominowanych znaleźli się: Małgorzata Laskowska, Alina i Michał Szymańscy z Bielska (gm. Orchowo), Izabela i Sławomir Staszak z Wiktorowa (gm. Ostrowite), Janusz Kochański z Kowalewa Opactwa (gm. Słupca) oraz Stanisław Piasecki z Lądku. Decyzją kapituły konkursu miano „Słupeckiego Rolnika Roku” i symboliczną statuetkę siewcy otrzymali Izabela i Sławomir Staszak.

Zwycięzcy są młodymi rolnikami, którzy gospodarstwo prowadzą od zaledwie pięciu lat. Na osiemdziesięciu hektarach ziemi uprawiają rzepak, kukurydzę, buraki cukrowe i zboża.

Izabela Staszak

 

 

 

 

Duży nacisk laureaci konkursu kładą na pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej. Dzięki zdobytym pieniądzom cały czas inwestują w rozwój gospodarstwa i powiększanie jego areału. Jak mówią- wyróżnienie, które zdobyli jest dla nich nie tylko nagrodą, ale także zachętą do dalszej pracy.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz