Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

W niedzielę wybory- jak i gdzie głosować?

W najbliższą niedzielę w naszym kraju odbędą się wybory prezydenckie. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki przewodnik jak i gdzie głosować w Słupcy.

W Słupcy uprawnionych do głosowania jest około 11,5 tys. mieszkańców. Głosowanie, tradycyjnie przeprowadzone będzie w obwodach głosowania, których na terenie miasta jest osiem. Obwodowe Komisje Wyborcze, podobnie jak w poprzednich latach mają swoje siedziby w: Liceum Ogólnokształcącym, Szkole Podstawowej nr 1, Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika, Zespole Szkół Ekonomicznych, Zespole Szkół Zawodowych, Szkole Podstawowej nr 3, Urzędzie Miasta oraz odrębny obwód głosowania utworzono w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Lokale wyborcze czynne będą od 7:00 do 21:00. Wyborca otrzyma jedną kartę do głosowania, na której znajdzie się 11 podanych w kolejności alfabetycznej nazwisk kandydatów zarejestrowanych przez Państwową Komisję Wyborczą. Głos można oddać tylko na jednego z nich stawiając w kratce z lewej strony obok jego nazwiska znak „X”.

Każdy wyborca zamierzający głosować w obwodzie głosowania poza miejscem stałego zamieszkania może otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania. Umożliwia ono oddanie głosu w dowolnym lokalu wyborczym w kraju i za granicą. Wniosek o wydanie takiego zaświadczenia można złożyć jeszcze tylko dzisiaj w godzinach pracy Urzędu Miasta w Słupcy.

Wyborcy posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz Ci, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 75 lat, mogli do 4 maja złożyć wniosek o możliwość głosowania przez pełnomocnika. W Słupcy chęć taką wyraziły 2 osoby.

Tym, którzy nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do lokalu wyborczego, miasto zapewnia bezpłatny transport. Zamiar skorzystania z dowozu do tej pory zgłosiła jedna osoba, ale jeśli jeszcze ktoś chciałby z takiej możliwości skorzystać może to zrobić telefonicznie nawet w dniu wyborów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *