Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

W Parlamencie Europejskim chce działać „po wielkopolsku”. Wojciech Kolarski odwiedził Powiat Słupecki.

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, a także „jedynka” z Wielkopolski Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego, Wojciech Kolarski odwiedził Powiat Słupecki.

Na konferencji prasowej mówił o swoich głównych założeniach związanych ze startem w nadchodzących wyborach.

– Kandyduję, ponieważ prezydent Andrzej Duda, który wsparł mnie osobiście, powiedział, że jestem jego kandydatem.

Uważa, że ma wystarczającą wiedzę, potrzebne kompetencje i doświadczenie, po 27 latach działalności w  polityce, żeby dobrze reprezentować sprawy Polski w Parlemanecie Europejskim – mówił Wojciech Kolarski.

 

 

Jak podkreślał 9 czerwca zadecydujemy o przyszłości Unii Europejskiej oraz realizowaniu w niej polskich spraw.

– Od nas zależy,  czy Unia Europejska będzie coraz bardziej stawać się takim super państwem, federacją, takim miejscem, gdzie instytucje unijne będą dominować nad sprawami prowadzonymi w stolicach krajów w stolicach członkowskich, które będą dominować nad sprawami, o których decydujemy my, tu w Polsce, Wielkopolsce, Warszawie.

Czy też Europa pójdzie w stronę takiej, od której się zaczęła wspólnota europejska, od równych państw, równych narodów. Ja jestem zwolennikiem tego drugiego rozwiązania – mówił Kolarski, podkreślając, że jest przeciw zmianie traktatów Unii Europejskiej, przepisom Zielonego Ładu, a także Paktowi Migracyjnemu.

O 18:00 w Zagórowie w tamtejszej sali OSP Wojciech Kolarski spotka się z mieszkańcami regionu.

2 odpowiedzi

  1. Spadochroniarz, jak wszystkie jedynki u nas. Hetman, Kopacz itd. Nawet Ci, którzy kartony trzymają ze wstydu się pochowali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *