Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

W Paruszewie powstanie sala wiejska

Gmina Strzałkowo otrzyma ponad 1,7 mln zł na budowę sali wiejskiej w Paruszewie.

Dostosowany do osób niepełnosprawnych obiekt składać się będzie z wielofunkcyjnej sali oraz pomieszczeń pomocniczych. Budynek wyposażony zostanie w ekologiczne ogrzewanie i energooszczędne oświetlenie LED. Wokół powstanie infrastruktura towarzysząca, m.in. drogi dojazdowe, parking i boisko.

Budowa sali wiejskiej w Paruszewie jest od lat oczekiwana przez lokalną społeczność, która po likwidacji Państwowych Gospodarstw Rolnych i przekazaniu majątku spadkobiercom utraciła możliwość korzystania z miejsc spotkań w tzw. pałacu.

Nowa sala wiejska będzie stanowiła miejsce aktywizacji społeczno-kulturalnej, co pozwoli wzmocnić poczucie tożsamości i poprawić jakość życia mieszkańców sołectwa.

Całkowity koszt inwestycji to 1 780 000 zł z czego 1 744 000 zł stanowić będzie dofinansowanie w ramach III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Za pomoc w pozyskaniu dofinansowania Samorząd Gminy składa szczególne podziękowania ministrowi Zbigniewowi Hoffmannowi oraz posłowi Witoldowi Czarneckiemu.

 

TEKST/FOTO: Gmina Strzałkowo


Najnowsze komentarze
 • Nie rozumiem po co taka sala …. przecież to są olbrzymie koszty utrzymania takiego budynku…. jest moda na takie obiekty każda wieś musi mieć swoją sale…. kto za to płaci ? gmina z podatków ?

  • młody może nie potrzebuje sali , aj sie ciesze bo wreszcie będzie gdzie sie spotykać BRAWO

 • To jakaś kpina! 1.7mln na świetlicę jest przypominam że Paruszewo nadal nie jest podłączone do kanalizacji mimo że do oczyszczalni jest 3km odległości, wies nadal nie posiada nitki gazu. Może ktoś to wyjaśnić? Czy może jest to BRAK LOGICZNEGO MYŚLENIA RZADZOCYCH!
  Przypominam również że był artykuł o tym że koszt wywozu nieczystości płynnych jest droższy niż w Poznaniu. Może ktoś by tą sprawę wyjaśnił

  • Super że bedzie SALA WIEJSKA długo czekaliśmy i wreszcie będzie
   teraz czas na kanalizacje ale przy projekcie dla Skarboszewo Bielaw i Paruszewa to jeszcze poczekamy
   Trzeba budować przydomowe oczyszczalnie jak jak inne wsie

Dodaj komentarz