Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

W Powidzu dzielili się życiem

Prawie 20 litrów krwi zebrano podczas akcji „Dając krew, dajesz życie” zorganizowanej przez klub HDK PCK „Krwinka” z Powidza. Przez cztery godziny, do udziału w akcji zarejestrowało się 50 osób!

Klub Honorowych Dawców Krwi „Krwinka” z Powidza działa od 2010 roku i liczy obecnie 19 członków. Do głównych zadań klubu należy propagowanie idei krwiodawstwa oraz organizowanie zbiórek krwi na terenie gminy. Ostatnia z nich odbyła się w niedzielę w powidzkim Domu Kultury. Do udziału w akcji zarejestrowało się 50 osób, jednak ze względu na przeciwwskazania zdrowotne, krew oddało ostatecznie 39.

 

 

Zgodnie z zasadami, każdy uczestnik akcji oddał 450 ml krwi, co w rezultacie dało ok. 18 litrów tego bezcennego daru. Jak mówi Czesław Dykszak, prezes Klubu HDK PCK „Krwinka”, to bardzo dobry wynik, zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

 

 

Podczas akcji „Dajesz krew, dajesz życie” można było także zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Od strony medycznej, zbiórkę przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kalisza.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *