Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

W Słupcy ma powstać jadłodzielnia

Jest już odpowiedź na interpelację słupeckich radych w sprawie jadłodzielni, jaka miałaby powstać w naszym mieście.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ. -W odpowiedzi na zgłoszoną interpelację nawiązującą do wniosku radnej Lucyny Gawrych i dotyczącą utworzenia jadłodzielni na terenie miasta Słupcy, uprzejmie informuję, że Gmina Miejska Słupca zamierza utworzyć jadłodzielnie w ramach „Programu ograniczania marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025.”

W dniu 03 lutego br. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach ww. programu ogłosił konkurs „Wielkopolskie jadłodzielnie”, którego celem jest ograniczenie marnotrawstwa żywności poprzez utworzenie jadłodzielni, tj. punktów wyposażonych w specjalną lodówkę oraz regał gdzie można dzielić się żywnością, której ma się w nadmiarze.

Gmina Miejska Słupca przygotowuje wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia. Wnioski można składać do 15 marca br., poziom pomocy finansowej wynosi maksymalnie 80% poniesionych kosztów kwalifikowanych jednak nie więcej niż 25 tys. zł-czytamy w odpowiedzi burmistrza, Michała Pyrzyna.

 

FOTO: Poglądowe/UM Ciechanów

 

Radni chcą utworzenia jadłodzielni w Słupcy


Najnowsze komentarze
  • Pomysł bardzo dobry ale należy zastanowić się jak zapobiec jakimś nieodpowiednim zachowaniom. Mam na myśli że ktoś wrzuci coś zepsutego lub coś dorzuci do żywności.

    • Pomyśl sam w sobie jest bardzo dobry. Faktycznie, marnujemy sporo żywności, wyrzucamy nie raz całe opakowania..nie napoczęte tylko dla tego, że za dwa dni mija termin przydatności. Warto dzielić się z innymi, którzy mają problemy i nie stać ich na przysłowiowy ,,plasterek szynki,, Oby jednak do jadlodzielni trafiały wyroby pełnowartościowe a nie takie, które się już zepsuły bo za daleko było do śmietnika. Jednak nie można być od razu czarowidzem..warto rozpropagować sam pomysł i urzeczywistnić go. Warto pomagać innym. Słowa uznania i poparcia dla pomysłodawców jadłodzielni.

  • Kto będzie odpowiadał za jakość tego „jedzenia”? Kto to będzie sprawdzał, kontrolował? Co na to skarbówka? Co na to sanepid?
    Tak pytam bo możliwości potknięć ogrom.

  • Czym nasi radni mają coraz wyższe diety, tym mają glupsze pomysły, ale mam do nich dobrą wiadomość, patrzcie częściej w niebo, ONI na pewno po Was wrócą

Dodaj komentarz