Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

W Słupcy protestowali w obronie wolnych mediów

Podobnie jak w wielu miastach w kraju również w Słupcy zorganizowany został protest związany z przyjęciem przez Sejm ustawy medialnej.

Jego uczestnicy spotkali się pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości, by ze swoimi hasłami przemaszerować przez miasto.

Nowelizacja wspomnianej ustawy zdaniem rządzących ma uszczelnić i doprecyzować obowiązujące przepisy mówiące o tym, że właścicielem telewizji lub radia działających na podstawie polskich koncesji mogą być podmioty z udziałem zagranicznym, pozaeuropejskim nieprzekraczającym 49 %.

Przepisy te wzbudzają liczne protesty i kontrowersje. Zdaniem wielu są one skierowane przeciwko stacji TVN. Protestujący domagają się zawetowanie ustawy przez prezydenta.

Film z tego wydarzenia obejrzycie poniżej.

 

 


Najnowsze komentarze
 • Właśnie widzę jak dużo na 15 tys Słupce jest zwolenników TVN…jak przewidziałem normalni obywatele widzą,że to szczujnia,zero obiektywizmu a zatrudnieni w propagandowej tubie TVN 24 to same dzieci resortowe starych komuchów, esbeków….i czego próbują bronić? …własnych etatów nie za 3-5 tysięcy tylko 5-6 krotne wyższych….

  • Na podstawie ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy o opłatach abonamentowych media publiczne w Polsce dostają 1 miliard 950 tyś. zł rocznie z polskiego budżetu : 365 dni w roku = 5 milionów 342 tysiące 465 zł, (5 342 465 zł dziennie z naszych podatków) .
   1 950 000 000 zł x 5 lat = 9 miliardów 750 tyś. zł. (5 750 000 000 zł) TVP
   Po prostu biedę klepią w tej TVP. A przy tym w TVP sam obiektywizm, żadna tam szczujnia i oczywiście zero esbeków czy komuchów. A w Słupcy na szczęście sami normalni zwolennicy tej tvp , oprócz oczywiście garstki nienormalnych obrońców TVN. Co zresztą łatwo było przewidzieć, bo taki tu klimat.

 • Kogo bronicie -„uchodzców PRL?,tam można było całą mówić prawde np;oKatyniu.Proszę zastanowić się komu szkodziliście protestujący.

  • Jak zabierają Nam wolność to się godzicie na wszystko, a jak chcą ograniczyć kłamstwa płynące ze ściekowej telewizji to potraficie się zorganizować. Ludzie, ale jesteście zmanipulowani. Jakby TVN należał do wolnych mediów to by przekazywał prawdę np o pseudo pandemii. Zorganizowałby chociażby jedną debatę przez dwa lata specjalistów różnej maści a nie tylko tych pracujących dla bigfarmy. Nasi pradziadkowie już wiedzieli że telewizja kłamie – każda telewizja. Żadna tv nie jest wolna a tym bardziej niezależna. ŹADNA !!!

   • Ależ skąd. Jest najbardziej niezależna na świecie TVP. Jak można w to wątpić?

    • Coś na mózgu od tej telewizji? Przeczytaj ze zrozumieniem.
     Zadna telewizja nie jest niezależna. TVP kłamie a TVN nie mówi prawdy!
     Zacznij mysleć samodzielnie.

 • Obrońcy wolnych mediów? Ale których?

  • Każdych. Każdych wolnych. Partyjnych nie trzeba bronić, bo broni ich władza.

   • Wskaż mi te media fanatyku !!!

  • No i tu się pan myli.ogladam dużo różnych stacji i słucham też radia Maryja i zdanie mam wyrobione. Niech pan słucha tego co chce i pozwoli mi na to samo.pozdrawiam

 • KABARET nie macie się czym zajmować ,co wy wykrzykujecie , garstka niedouczonych sie skrzyknęła ,Media są i będą ,chodzi o udzialy tej stacji .Najpierw prawidlowo zinterpretujcie te ustawe i się NIE OSMIESZAJCIE, ROZRABIACTWO i tyle w temacie.Trzeba bylo jechac do stolicyy do rudego ZDRAJCY I DO TEGO NIEUDACZNIKA OD SCIEKÓW ,DOLĄCZYĆ DO TEJ BANDY I TAM WYKRZYKIWAC GLUPOTY,A NIE OSMIESZAĆ SLUPCE

  • A Suski mówił, że chodzi o to, żeby kupić TVN, żeby mieć wpływ na tę stację. Już się rozmyslił?

 • Obrońcy wolności się znaleźli. Jak od 2 lat zawłaszczają naszą wolność pod pozorem mniemanej pandemii
  to słowem nie pisnęli. Nie zdziwiłbym się jeśli w tym towarzystwie byli zwolennicy przymusowych szczepień,
  paszportów sanitarnych, lockdownów, zakazów i nakazów i segregacji sanitarnej.
  Hipokryci, którzy wolność rozumieją wybiórczo.
  Żenada. Nie machajcie sztandarem wolności bo jej zwyczajnie nie rozumiecie.

 • To szczujnia TVN24 powstała pierwsza, wtedy za PO… ncow TVP była kopciuszkiem powtarzającym to co kreowała polskojęzyczna TVN, taka sytuacja im odpowiadała media grały na ich nutę. Dzisiaj natomiast gdy Rzad Polski zadbał wreszcie o Telewizję Polska, która pod względem technologicznym nie ustępuje tym komercyjnym to głosami tych antypolakow próbuje się ją niszczyć bo mówi po „polsku” i w interesie Polski i nas Polaków.

  • No i to jest czysty głos TVP , nic innego nie słucha. Ja chcę mieć wybór , a nie chce informacji Kurskiego
   Każdy ma prawo wybrać co chce i o to jest walka

   • Krystyna ty zapewne słuchasz i oglądasz tylko i wyłącznie TVN i ich „szkiełko” i dlatego masz takie małe horyzonty. Zapomniałaś o Polskim Polsacie, TV Republika wszelkiego rodzaju TV internetowe… A jeszcze jest taki pan Rafał Ziemkiewicz który obiektywnie i trafnie komentuje, to też oglądam i słucham. Jak widzisz moje opinie nie opierają się tylko na jednej TV jak Twoje. Pozdrawiam.

    • Oj coś mi się zdaje, że przykład niezbyt trafny, Ziemkiewicz to też resortowe dziecko. Warto sprawdzić i wiedzieć kogo się ogląda i słucha.

  • Piękny i dobitny komentarz osoby logicznie myslącej!!! Brawo !!!

 • Ci ludzie będąc w tym amoku przeciw PiS.. wi nie wiedzą tak naprawdę przeciw czemu protestują. Za czym oni tęsknią???? A część z nich to się poprostu lansuje.

  • Ci co protestują już wiedzą przeciwko czemu protestują, ci co nie protestują jeszcze nie wiedzą, bo nie chcą wiedzieć. Dowiedzą się poźniej i będzie bolało.

 • Po powyższych wpisach widać, że w Słupcy rządzą Zenek, Sasin, Suski, Mejza, Bartkowiak. Wystarczy dać 500+ …

  • Franek z twojego wpisu wynika że jesteś żałosnym „socjologiem” wytarte slogany powtarzasz na nutkę swojej niepolskiej stacji TV. Na nic osobistego Cię nie stać.

   • Gabi, tak wiem, prawda boli najbardziej …

  • masz strasznie zawężony horyzont myślowy ,więc glupoty wypisujesz

 • Brawo Słupca !
  Całym sercem za wolnymi mediami.
  Trzeba pokazać, że mamy prawo wyboru telewizji.
  Świetne 😁

 • Walka o wolne media ma sens. Jednak dlaczego nie protestujemy przeciwko podwyższaniu podatków choćby tych lokalnych. Dlaczego nie protestujemy przeciwko ogromnym podwyżkom dla Burmistrzów ?? Dlaczego nie protestujemy przeciwko temu, że dzień wolności od podatków wypada dopiero w połowie czerwca (kiedyś marzec, kwiecień) Przecież w przyszłym roku prognoza tego dnia wypada na wrzesień !!! Za chwilę będziemy pracowali tylko na utrzymanie aparatu administracyjnego Samorządu i Państwa !!!!
  To również jest powód do protestów i to poważny.

  • No właśnie , dlaczego? Bo wierzymy w TVP.

   • Co ty masz z tą tvp? Myśl samodzielnie a nie tak jak ci wmówili na wizji.

  • Bo telewizja tak programuje ludzi. Kazda telewizja. Trzeba wyłączyć na rok telewizję, żeby to zrozumieć. Więc nie ma co się dziwić, że nie każdy to rozumie.

 • To tylko pokazuje jak ludzie są ograniczeni. Co kogo obchodzi prywatna telewizja? To Prywatny biznes!!!
  Inna sprawa, że akurat TVN jest tyle samo wart co TVP. Forma przekazu inna, treści analogiczne. To czarne a tamto białe.
  Najlepsze co mogło się PiS przytrafić przy sprawowaniu władzy to taka totalnie kiepska opozycja! Widzą TVN a nie dostrzegają drożyzny.
  Gdyby był protest przeciwko drożyźnie, źle prowadzonej polityce gospodarczej, socjalnej itd. to na protestach byłaby masa ludzi. A tak widzą TVN – smutne to.
  Normalny Kowalski ma gdzieś LEX TVN!!!

 • mbs, oglądasz chociaż fakty lub inne programy publicystyczne w TVN? Mam wrażenie, że piszesz o czymś, czego nie znasz lub nie rozumiesz. Jeżeli różnicę między TVN a TVP widzisz tylko w strukturze własności, a nie dostrzegasz różnic w sferze przekazu, to chyba jesteś beneficjentem PiSu lub szybko skończyłeś edukację. Jedno i drugie zasługuje na współczucie.

Dodaj komentarz