Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

W Strzałkowie ma stanąć paczkomat

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem mieszkańcy Strzałkowa i okolic będą mogli korzystać z paczkomatu. Urządzenie najprawdopodobniej stanie w pobliżu kortów tenisowych przy ul. Górnej.

O postawienie paczkomatu w Strzałkowie wnioskował radny Tomasz Synowiec. Wcześniej, było to jednak niemożliwe, ze względu na to, że gmina nie spełniała określonych kryteriów. Paczkomaty są bowiem stawiane przede wszystkim w większych miastach. Teraz sytuacja się zmieniła. Wszystko za sprawą programu „Innowacyjna gmina” realizowanego przez firmę InPost. – Bardzo często otrzymujemy prośby od mieszkańców z całej Polski dotyczące zainstalowania w ich gminie Paczkomatu InPost. Zainteresowanie, jakim cieszą się nasze unikalne usługi zainspirowało nas do stworzenia programu „Innowacyjna gmina”. Postanowiliśmy wesprzeć rozwój technologiczny przez podarowanie każdej zainteresowanej gminie jednego z naszych paczkomatów. Wystarczy, aby przedstawiciele urzędu skontaktowali się z naszym pracownikiem odpowiedzialnym za wdrażany program, zapoznali się z warunkami udziału, a jeden z Paczkomatów InPost zostanie zainstalowany na terenie gminy – tłumacz Ireneusz Kazimierczyk, CEO InPost Paczkomaty (spółki z Grupy Integer.pl). Gmina Strzałkowo postanowiła skorzystać z tej możliwości i skontaktowała się z firmą InPost. – Jesteśmy już po wstępnych rozmowach. Wskazaliśmy kilka możliwych lokalizacji tego urządzenia i najprawdopodobniej będzie się ono znajdowało w sąsiedztwie kortów tenisowych przy ul. Górnej – mówi wójt Dariusz Grzywiński. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem będzie to pierwszy paczkomat w powiecie słupeckim. Miejmy nadzieję, że się uda, ponieważ dla mieszkańców gminy Strzałkowo i nie tylko, byłoby to spore udogodnienie. Nowoczesne urządzenia oferują m.in. komfortowe odbieranie i nadawanie przesyłek, atrakcyjne ceny wysyłek, wygodny odbiór zakupów z Internetu oraz dostęp do darmowego wi-fi. O sprawie informować będziemy na bieżąco.

FOTO: InPost


Najnowsze komentarze
  • To są jakieś jaja… Paczkomat na wsi… I pewnie w tym momencie Słupca straciła okazję na usytuowanie go w swoich granicach, bo nie postawią dwóch blisko siebie.

    • Miastowy się odezwał :-)) . Słupca jak zawsze w tyle.

    • Jak by ruszyli dupę to by złożyli wniosek już dawno a nie teraz będą składać bo oni tez chcą za późno

  • To chyba powino decydować dobro ogółu, a nie termin składania wniosku. Chyba więcej ludzi przyjeżdża ze Strzałkowa do Słupcy niż na odwrót. Ppdobnie z okolicy. A teraz jedź specjalnie do Strzałkowa. Paranoja jakaś

  • Lepiej mieszkac na zaradnej wsi niż w mieście bez werwy

  • dlatego wyprowadziłem się z tej mieściny do gminy Strzałkowo,trzymam kciuki…

Dodaj komentarz