Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

W Strzałkowie rządzi szeryf, a nawet trzech

Dariusz Grzywiński, Tadeusz Krotoszyński i Marlena Kukawka uhonorowani zostali „Gwiazdami Szeryfa Praw Dziecka”. O ich przyznaniu zadecydowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie.

Strzałkowska placówka od dwóch lat bierze udział w projekcie „Szkoła z prawami dziecka”, organizowanym prze UNICEF. W trzecim etapie tego projektu uczniowie mieli wyróżnić najbardziej zaangażowanych przedstawicieli lokalnej społeczności, którzy poprzez swoją codzienną pracę dbają o interesy dzieci. W myśl regulaminu UNICEF, odznaczenie to może zostać przyznane reprezentantowi władz gminy lub miasta, osobie prywatnej, czy przedstawicielowi organizacji pozarządowej. Dzieci ze Strzałkowa zdecydowały, że taki tytuł należy się trzem osobom. Wśród nich znaleźli się: wójt gminy Dariusz Grzywiński, przewodniczący Rady Powiatu Słupeckiego i prezes Ludowego Banku Spółdzielczego w Strzałkowie Tadeusz Krotoszyński oraz oficer prasowa słupeckiej policji Marlena Kukawka.

W uzasadnieniu, które uczniowie przesłali do UNICEF-u czytamy, że wójt gminy Strzałkowo w swojej pracy troszczy się, aby samorząd gminny przeznaczał fundusze na realizację przedsięwzięć mających wpływ na dzieci. Mowa przede wszystkim o inwestycjach związanych z edukacją, rozwojem sportowym i kulturalnym. Tadeusza Krotoszyńskiego uczniowie wyróżnili za to, że z własnej inicjatywy pomaga dzieciom z niepełnosprawnością, szczególną troską otacza rodziny ubogie oraz włącza się do propagowania sportu w gminie. Z kolei Marlena Kukawka odznaczenie otrzymała za dbałość o bezpieczeństwo dzieci. Warto dodać, że wyróżnienie zostało przyznawane po raz pierwszy w Polsce. Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *