Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

W świecie bajki i fantazji

Dom Pomocy Społecznej w Strzałkowie i Środowiskowy Dom Samopomocy w Lucynowie reprezentowały powiat słupecki na VIII Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych zorganizowanej przez ŚDS „Na Skarpie” z Gozdowa. Impreza odbyła się pod hasłem „W świecie bajki i fantazji”.

Sportowe zmagania połączone z występami artystycznymi i wspólną zabawą przeprowadzone zostały w hali Gimnazjum nr 2 we Wrześni. Na początku wszystkie ekipy i zaproszeni goście wzięli udział w ceremonii otwarcia. Był tradycyjny przemarsz drużyn, zapalenie olimpijskiego znicza, wniesienie flagi i oczywiście odśpiewano hymn narodowy. Wspaniały kunszt aktorstwa zaprezentowała z kolei grupa „W pół słowa” reprezentująca gospodarzy, która podbiła serca publiczności inscenizacją bajki o Kopciuszku.

W czasie sportowych zmagań nie brakowało emocji i zaangażowania, a uczestnicy niesieni wspaniałym dopingiem publiczności rywalizowali w takich konkurencjach jak: rzut piłką lekarską, rzut do celu, skok z miejsca w dal, czy sztafeta drużynowa. Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe medale i upominki. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach zostali dodatkowo uhonorowani dyplomami i medalami a najlepsze drużyny pamiątkowymi pucharami. Reprezentujące nasz powiat drużyny z Lucynowa i Strzałkowa, jak zawsze wypadły wspaniale. W każdej konkurencji zawodnicy z uśmiechem na twarzy dawali z siebie wszystko.

Tegorocznej spartakiadzie przyświecało hasło „W świecie bajki i fantazji”, które stało się również myślą przewodnią wspólnej zabawy, do której wszyscy chętnie przystąpili po sportowych zmaganiach.

Organizatorem imprezy był Środowiskowy Dom Samopomocy w Gozdowie, a współorganizatorem Fundacja im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni. W spartakiadzie wzięły udział drużyny: ŚDS Gozdowo, ŚDS Pietrzyków, ŚDS Włoszakowice, ŚDS Gołańcz, ŚDS Gniezno „Dom Anki”, ŚDS Gniezno „Dom Tęcza”, ŚDS Lucynowo, DPS Strzałkowo, ŚDS Chromiec, WTZ Września, WTZ Czeszewo, WTZ Środa Wielkopolska oraz WTZ Jarocin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *