Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

W święta więcej policjantów na drogach

Od dzisiaj na drogach powiatu słupeckiego, podobnie jak w całym kraju, można zobaczyć wzmożone kontrole policji. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę przede wszystkim na prędkość, trzeźwość kierowców i zapięte pasy bezpieczeństwa.

Okres Świąt Wielkanocnych oraz dni je poprzedzające są czasem szczególnym, niestety rodzi to także pewne zagrożenia. Zwiększony ruch, pośpiech a niejednokrotnie dalekie podróże to czynniki, które sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom na drodze. Aby ich uniknąć, podczas tegorocznego długiego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek, będą czuwać policjanci z drogówki. – Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach będą obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory – tłumaczy Marlena Kukawka, oficer prasowa słupeckiej policji.

Policjanci apelują o szczególną rozwagę do amatorów dwóch kółek, których duża liczba może pojawić się na drogach podczas świąt. – Piękna pogoda sprzyja motocyklowym eskapadom. Kierowcy jednośladów, oprócz czerpania radości z szybkiej jazdy, powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Ważne jest więc, żeby motocykliści podczas jazdy kierowali się rozumem, a nie chęcią przeżycia przygody za wszelka cenę, ponieważ ta cena może być bardzo wysoka – dodaje.

Funkcjonariusze podczas czterodniowych działań będą zwracać uwagę nie tylko na wykroczenia kierujących pojazdami, ale również na przestrzeganie przepisów przez pieszych uczestników ruchu. Do wszystkich apelujemy więc o rozwagę i życzymy spokojnych i bezpiecznych podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *