Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

W Zagórowie bez jednomyślności w sprawie szpitala

Zagórów również dołoży do rozbudowy słupeckiego szpitala. Wczoraj, Rada Miasta niejednogłośnie zdecydowała, że wesprze powiat połową wnioskowanych przez starostę środków.

Po raz pierwszy, uchwałę o udzieleniu powiatowi pomocy finansowej na rozbudowę słupeckiego szpitala, zagórowscy radni mieli podjąć 30 czerwca br. Punkt ten, podobnie jak w kilku innych gminach, został wtedy wycofany z porządku obrad sesji Rada Miasta. Co ciekawe, nie wszyscy radni opowiedzieli się za takim rozwiązaniem, twierdząc że uchwała powinna zostać podjęta.

Zgodnie z ustaleniami spotkania, do którego doszło 13 lipca między starostą, a samorządowcami z wszystkich gmin powiatu słupeckiego, wnioski o dofinansowanie ponownie skierowano do rad gmin. Jako pierwsi zajęli się nim radni z Lądku, którzy zadeklarowali wsparcie dla powiatu, ale tylko połową kwoty wyliczonej przez starostę. Inaczej sytuacja wyglądała w Strzałkowie, gdzie radni jednogłośnie podjęli uchwałę o przyznaniu pełnego dofinansowania. Decyzja ta była konsekwencją porozumienia o wspólnych inwestycjach jakie gmina Strzałkowo zawarła z powiatem.

Przed czerwcową sesją wszystkie komisje stałe Rady Miasta Zagórów również pozytywnie zaopiniowały projekt uchwały dotyczący pełnego wsparcia budowy szpitala. Wg wyliczeń starosty miało być to ok. 1,5 mln zł. Na wczorajszą sesję nadzwyczajną przygotowany został jednak inny projekt uchwały, zakładający udzielenie pomocy finansowej powiatowi na poziomie 50%. Obie propozycje poddane zostały pod głosowanie. Za pierwszą opowiedziało się zaledwie trzech radnych, druga otrzymała 12 głosów „na tak”. W ten sposób gmina zadeklarowała wsparcie w wysokości 757 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *