Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wagary przechodzą do lamusa

Ciekawie i oryginalnie pierwszy dzień wiosny witali uczniowie i nauczyciele słupeckiego gimnazjum. Na nudę nikt nie mógł narzekać.

W ostatni piątek Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy miały miejsce obchody pierwszego dnia wiosny. Popularny wśród uczniów dzień wagarowicza dzięki Samorządowi Uczniowskiemu oraz inicjatywie całej szkoły przechodzi do lamusa, a popularność zyskuje gra terenowa i wspólna zabawa, integrujące nauczycieli i uczniów.

Gra słupeckich gimnazjalistów polegała na pieszej wyprawie przez 20 punktów kontrolnych, na których nauczyciele sprawdzali wiedzę, umiejętności i liczne talenty gimnazjalistów. Tematami tych mini konkursów były na przykład ochrona środowiska, Słupca moje miasto, Kopernik – patron szkoły, jazda na rowerze, czy prezentacja wiosennego tańca, plakatu, stroju. Uczniowie w kolorowych przebraniach dzielnie konkurowali o tytuł najlepszej klasy. Po podliczeniu wyników i dogłębnej ich analizie wytypowano zwycięzców.

Była to już kolejna gra miejska zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Tego typu działania sprawiają, ze uczniowie nie szukają okazji do ucieczki ze szkoły w tak popularny wcześniej dzień wagarowicza, ponieważ formuła gry jest atrakcyjna, stwarza okazję do zdrowego współzawodnictwa. Poza tym znakomicie integruje klasę, dlatego też jest przez wszystkich uczestników akceptowana.

Końcowa klasyfikacja
Klasy pierwsze
1. klasa 1e
2. klasa 1f
3. klasa 1b

Klasy drugie:
1. klasa 2e
2. klasa 2b i 2f
3. klasa 2d

Klasy trzecie:
1. klasa 3c
2. klasa 3e
3. klasa 3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *