Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wakacje, na które zasługujesz – gdzie ich szukać?

Ile razy zdarzyło ci się pomyśleć, że zasługujesz na dobre wakacje? Każdemu należy się wypoczynek i nie ma w tym nic złego. Jednak o dobre oferty wakacji wcale nie jest łatwo. Chcesz podróżować tanio i ekskluzywnie? Wiemy, jak to zrobić.

 

Gdzie jechać na urlop, jak się nie ma pieniędzy?

Im więcej pieniędzy tym bardziej luksusowe wakacje można zaplanować? To nie do końca prawda. Oczywiście nie da się podróżować kompletnie bez grosza (choć są i tacy, którzy twierdzą, że się da), jednak nie trzeba mieć grubego portfela, by wypoczywać na ekskluzywnych wakacjach.

 

 

Tanie wakacje w Polsce? Wbrew pozorom komfortowy wypoczynek w kraju wcale nie jest taki tani. Przy odrobinie starań w tej samej cenie można zaplanować wakacje w cieplejszym klimacie.

 

Na czym oszczędzać, planując wakacje?

Na organizacji zagranicznego urlopu można naprawdę sporo zaoszczędzić. Wiele osób wykupuje wyjazd w biurze podróży, niesłusznie zakładając, że tylko ten sposób gwarantuje sukces. Tymczasem biuro podróży jest pośrednikiem i za swoje usługi bierze prowizję. Czy nie lepiej, żeby została nam w kieszeni? Pierwsza rzecz, która przyniesie nam oszczędność, to samodzielność.

Planowanie wyjazdu zaledwie kilka dni naprzód nie jest dobrym pomysłem. Można oczywiście liczyć na oferty last minute lub okazje na platformie do planowania podróży eSky.pl, ale to łut szczęścia, który nie zawsze się przytrafia.

Oszczędzanie na biletach lotniczych i noclegach jest proste: wystarczy je rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Osoby zaprawione w planowaniu zagranicznych wakacji potrafią to robić nawet na rok naprzód.

Można też oszczędzić na bagażu, pakując się wyłącznie do walizki podręcznej. To jednak sztuka, która nie zawsze się udaje.

Na pewno da się zaoszczędzić na jedzeniu. I nie trzeba się głodzić ani ograniczać do spożywania dań instant. Wystarczy omijać ekskluzywne restauracje. Nie są one zresztą najlepszym wyborem, bo serwowane w nich dania są komponowane pod gusta turystów. Zamiast tego lepiej iść do jadłodajni, w której stołują się miejscowi. Ceny będą niższe, a jedzenie przyrządzone według lokalnych receptur.

 

Gdzie szukać ofert na wakacje marzeń?

 

 

Nieocenioną kopalnią wiedzy jest internet, a konkretnie platforma do organizowania podróży eSky.pl. Poszukiwania tutaj można prowadzić przez wpisanie w wyszukiwarkę nazwy konkretnego regionu lub kraju z dopiskiem wakacje, np. Madera wakacje lub Dominikana wakacje.

Drugi sposób zakłada większą losowość. Wpisujemy w wyszukiwarkę frazę: „Gdzie pojechać na fajne wakacje?” i… sprawdzamy, co nam usłużny internet podsunął. Jeśli kierunki są chociaż w przybliżeniu zgodne z naszymi zainteresowaniami, pozostaje zrobienie rezerwacji na platformie eSky.pl.

Dobrym sposobem jest też szukanie rekomendacji bezpośrednio. Można podpytać rodzinę i znajomych o ich doświadczenia związane z wakacjami za granicą. Jeśli udało im się trafić w ciekawe miejsce i mogą polecić konkretny nocleg, warto go od razu zarezerwować na platformie eSky.pl. Na tej samej platformie można od razu wykupić ubezpieczenie podróżne i opłacić ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z podróży. Jeśli robimy dalekosiężne plany, takie ubezpieczenie może być bardzo przydatne.

 

*Artykuł sponsorowany