Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wakacje na Zanzibarze – czy rajska wyspa jest dla każdego?

Wyjazd na wakacje to okazja do wypoczynku, ale również poznania nowych miejsc i kultur. Dlatego dużą popularnością cieszą się miejsca oferujące zróżnicowane atrakcje. Jednym z często wybieranych celów podróży jest Zanzibar. Jednak czy ta piękna wyspa spełni oczekiwania każdego? Przeczytaj tekst, żeby dowiedzieć się więcej.

Zanzibar to wyspa leżąca na Oceanie Indyjskim. Należy do Tanzanii — kraju we wschodniej Afryce. Popularność zdobyła dzięki pięknym krajobrazom, ciepłemu klimatowi i gościnności mieszkańców. Dla osób szukających pomysłu na ciekawe wakacje Zanzibar będzie idealnym wyborem. 

 

Słońce, plaża, morze – idealne warunki na urlop

Wakacje spędzone w ciepłym kraju gwarantują możliwość korzystania z uroków pięknej pogody. Aby mieć pewność, że wyjazd będzie odpowiednio zorganizowany, ciekawy, a przede wszystkim bezpieczny, warto skorzystać z oferty sprawdzonych organizatorów wycieczek do krajów afrykańskich. Jednym z nich jest DreamTours.pl — Twoje biuro podróży, które zapewni Ci kompleksowo przygotowany wyjazd.

Decydując się na wycieczkę na Zanzibar zyskujesz pewność, że towarzyszyć będzie Ci słoneczna pogoda. Panuje tam klimat równikowy. Średnie temperatury w trakcie dnia wynoszą ok. 30 stopni, nocą nie mniej niż 20 stopni. Ze względu na występowanie dwa razy w roku pory deszczowej, warto przywiązać większą uwagę do terminu wyjazdu. Najlepszym okresem jest styczeń i luty (co tworzy idealną okazję na wyrwanie się z zimowej Polski) oraz czas od czerwca do października. 

Na Zanzibarze jest wiele pięknych, piaszczystych plaż. Piasek jest biały i drobny, co w połączeniu z błękitem oceanu tworzy zachwycające widoki. Odpoczywanie w takich warunkach z całą pewnością gwarantuje relaks i uspokojenie. Ciepła i przejrzysta woda zachęca do kąpieli. Dodatkowo u wybrzeży wyspy można obserwować piękne rafy koralowe. Będzie stanowiło to ciekawe urozmaicenie dla osób szukających niezapomnianych widoków podczas nurkowania.

 

Atrakcje dla ciekawych

Afrykańska wyspa oferuje także wiele atrakcji dla osób, które lubią zwiedzać zabytki i poznawać nowe kultury. Zazwyczaj biura podróży podają szczegółowe informacje dla podróżujących na Zanzibar, co warto zobaczyć, które muzea odwiedzić lub gdzie spróbować lokalnych przysmaków. 

Stone Town to historyczna dzielnica, gdzie pośród krętych, wąskich uliczek można poznawać najstarszą historię wyspy. Pełna jest straganów, na których można kupić wszystko — od ubrań, poprzez przyprawy czy własnoręcznie robioną biżuterię. 

Jednym z najpopularniejszych miejsc jest muzeum Freddiego Mercurego, założyciela słynnego zespołu Queen. Miejsce pełne jest zdjęć i pamiątek po artyście, co sprawia, że każdy fan wokalisty będzie zachwycony.

Zanzibar to z całą pewnością miejsce idealne na urlop. Każdy będzie mógł spędzić tutaj wolny czas, tak jak lubi. Rajskie plaże będą idealne dla miłośników opalania. Błękitne wody oceanu – dla fanów sportów wodnych. A możliwość wyrwania się na zwiedzanie miasta będzie przyjemną odskocznią w trakcie wypoczynku.

 

*Artykuł sponsorowany