Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wakacje w siodle

Były już emocje sportowe, teraz przyszedł czas na rekreację. W ramach akcji lato grupa dzieci ze Strzałkowa wybrała się wczoraj na konie.

„Dzień w siodle” to stała propozycja akcji Lato z Samorządem, która co roku cieszy się sporym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców gminy. Tym razem frekwencja przerosła jednak oczekiwania wszystkich. Na wyjazd do Stajni Bierzglinek koło Wrześni zgłosiło się ponad pięćdziesiąt osób. Wśród nich byli również podopieczni świetlicy środowiskowej. Na miejscu dzieci mogły pojeździć konno, skorzystać z przewozów bryczką, nakarmić zwierzaki i do woli je wygłaskać. Chętnych oczywiście nie brakowało. Na regenerację sił dla uczestników przygotowano poczęstunek w formie kiełbasek z grilla i domowego ciasta.

Kolejna propozycja w ramach akcji Lato z Samorządem 2016 już w najbliższą niedzielę. Od 10:00 na boisku za halą sportową przy ul. Górnej czekać będą na dzieci dmuchane zamki, zjeżdżalnie, bungee i inne atrakcje. Dla nieco starszych uczestników przygotowano nowość – zawody w Arrow Tag. Gra polega na strzelaniu z łuku specjalnymi strzałami zakończonymi miękką pianką. Jej celem jest wyeliminowanie przeciwników i zdobycie jak największej liczby punktów. Drużyna, która tego dokona wygrywa. Początek zawodów również o 10:00 w hali sportowej. Uwaga! W przypadku niekorzystnej pogody, cała impreza przeprowadzona będzie w hali.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz