Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Walczyli o beczkę piwa

Za nami pierwsze w tym sezonie regaty windsurfingowe „O beczkę piwa” w Powidzu. Organizatorem zawodów była szkoła windsurfingu EverB.

Szkoła EverB istnieje w Powidzu od kilku lat, a główną ideą jej powstania było przybliżenie windsurfingu jak największej grupie ludzi. W porównaniu do żeglarstwa sport ten nie jest za bardzo popularny w naszej okolicy, choć w ostatnim czasie coraz częściej można zobaczyć ludzi pływających na jeziorze na desce z żaglem.
W ten weekend na Jeziorze Powidzkim było ich szczególnie sporo ze względu na regaty zorganizowane rzez EverB. Na starcie zameldowali się zawodnicy m.in. z Konina, Mogilna, czy Wągrowca. Wstępnie organizatorzy zaplanowali dwa biegi, jednak ze względu na korzystne warunki postanowiono przeprowadzić jeszcze jeden. Wśród seniorów zwyciężył Dariusz Baranowski, który wyprzedził Mateusza Górala i Michała Pecolda. Najlepszym juniorem został Patryk Dąbrowski, na drugim miejscu uplasował się Olek Żeromski, a na trzecim Kacper Kopiczyński. W kategorii Formuła triumfował Waldemar Dalke przed Albertem Wiśniewskim i Arturem Dąbrowskim. Główną nagrodę, tradycyjną beczkę piwa wygrał Dariusz Baranowski, pozostali zawodnicy otrzymali medale oraz upominki. Puchar dla najmłodszego uczestnika zgarnął Olek Żeromski. Druga edycja regat już w sierpniu. Zapraszamy!


Brak komentarzy

Dodaj komentarz