Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Walczyli w Akademickich Mistrzostwach Europy w plażówce

Na ósmym miejscu swój udział w Akademickich Mistrzostwa Europy w Plażowej Piłce Siatkowej zakończyli i Tymoteusz Juszczak i Oskar Laskowski.

Zawody rozgrywane były w Maladze. Rywalizowały w nich 24 zespołu. Reprezentaci Politechniki Poznańskiej zajęli drugie miejsce w grupie i awansowali do najlepszej ósemki w Europie.

– W pierwszym meczu dzisiejszego dnia mierzyli się ze studentami z Węgier z Eotvos Lorand University. Był to mecz o to kto zagra w (półfinale – w najlepszej czwórce turnieju).

Niestety nasz team zakończył ten mecz przegraną 2-1 (mając w pewnym momencie nawet piłkę meczową dla nas). Walczyli dalej w kolejnych 2 meczach najpierw grali z Deutsche Sporthochschule Köln gdzie po zaciętej walce przegrali w końcówce 2-1.

Ostatni mecz rozegrali z krajowym rywalem Uniwersytet Warszawski a był to mecz który zakończył się 2-0 dla naszych rywali – ostatecznie nasza dwójka zakończyła turniej na VIII miejscu – czytamy w relacji Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej

-Nasz występ ogólnie oceniam bardzo dobrze. Jechaliśmy tam prosto z treningów w hali i nie trenowaliśmy z Oskarem na piasku około miesiąc. Grało naprawdę dużo mocnych par, profesjonalnie grających w siatkówkę plażową.

Wśród nich byli między innymi Litwini i Austriacy którzy mają na swoim koncie medale World Touru. Mecz o wejście do najlepszej czwórki przegraliśmy naprawdę minimalnie. także cały turniej uważam za bardzo udany – podsumowuje Tymoteusz Juszczak.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz