Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Warszawa znana i od kulis

Wycieczką do Warszawy sekcja turystyczna Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyła kolejny sezon wyjazdów.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Sejmie RP, zorganizowana dzięki uprzejmości i pomocy posła Michała Pyrzyka. W trakcie pobytu uczestnicy wycieczki zapoznali się z historią polskiego parlamentaryzmu, zwiedzili Salę Posiedzeń i zajrzeli do sejmowych korytarzy, gdzie udało się nawet spotkać kilku posłów.

W dalszej części, zgodnie z hasłem przewodnim wycieczki „Warszawa znana i od kulis” (przewodniczył jej dobrze znany i ceniony przez strzałkowian warszawski przewodnik Sławek Kuliś) uczestnicy, m.in. wybrali się na spacer po Grzybowie – dawnej osadzie, która pod koniec XVIII w. została włączona do Warszawy, odwiedzili dawną Fabrykę Norblina, gdzie obecnie znajduje się wielofunkcyjny kompleks z największą w stolicy strefą gastronomiczną oraz przeszli po nowej kładce pieszo-rowerowej z jednego brzegu Wisły na drugi.

Spore wrażenie na zwiedzających zrobiły również: Pomnik Drzewa Pawiackiego, upamiętniający ofiary największego niemieckiego więzienia, które w latach 1939-1944 funkcjonowało na terytorium Polski oraz miejsce słynnej Akcji pod Arsenałem.

Z kolei dzięki wizycie w Fotoplastikonie Warszawskim uczestnicy wycieczki mogli obejrzeć unikatowe trójwymiarowe zdjęcia, które przeniosły ich w klimat przedwojennej Warszawy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *