Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Warsztaty karykatury z Szymonem Telukiem w Zagórowie

W środę w w ramach „Ferii z MGOK” odbyły się kolejne warsztaty z Szymonem Telukiem – rysownikiem, karykaturzystom, malarzem i autorem komiksów.

-W ubiegłym roku poprowadził w naszym ośrodku warsztaty komiksu – bardzo ciekawe i fajnie przekazane dzieciom i młodzieży. W tym roku przyszła kolej na warsztaty karykatury. Karykatury w wydaniu Szymona Teluka charakteryzowały się prostym, lecz wnikliwym obserwowaniem tego, co w twarzy osoby rysowanej było najważniejsze. I właśnie tego dotyczyły dzisiejsze warsztaty. Strona techniczna była najczęściej zredukowana, światłocień i studiowanie natury ograniczone przez co najbardziej wyeksponowane zostały proporcje twarzy i cechy indywidualne.

Wnikliwe obserwowanie miało związek z kontaktem z modelem, rysowanym na żywo i tak właśnie uczestnicy warsztatów rysowali siebie nawzajem. Od tego jakie elementy wyglądu były wyolbrzymione zależało, czy na twarzy rysowanej osoby zagościł dobry nastrój, czy jej reakcja była odwrotna.

Bardzo ciekawe warsztaty , profesjonalnie poprowadzone , dzieci skupiały się na wykonywaniu zadań. Bardzo dziękujemy naszemu prowadzącemu Szymonowi Telukowi, wszystkim uczestnikom warsztatów, dzieciom z Ogniska Środowiskowego z opiekunkami – Moniką Struszczyk i Julitą Maćkowiak oraz MGOK za sfinansowanie warsztatów- czytamy na stronie Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie.

 

FOTO: MGOK Zagórów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *