Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Warsztaty komiksu w Zagórowie

W poniedziałek w ramach Ferii z MGOK odbyły się warsztaty komiksu z Szymonem Telukiem – rysownikiem, karykaturzystą, malarzem i autorem komiksów.

-Jest on twórcą działającego w całym kraju projektu: „Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury” popularyzującego komiks i rysunek wśród różnych grup wiekowych. Aktywnie działa już od 1995 r. rysując w terenie oraz podczas pokazów rysowania na żywo. Bardzo ciekawe warsztaty , które krok po kroku pokazywały jak powstaje komiks.

Po omówieniu poszczególnych etapów uczestnicy przystąpili do rysowania. Pomysły były bardzo różne , ale efekty niesamowite.Bardzo fajnym elementem warsztatów było rysowanie przez prowadzącego karykatur wybranych dzieci , które mogli zabrać do domu na pamiątkę . Może uda się w przyszłości zaprosić naszego gościa na warsztaty karykatury, to by była również wspaniała przygoda z plastyką . Cieszymy się z dużego zainteresowania dzisiejszymi zajęciami i kto wie może będą następne ? Dziękujemy grupie dzieci z Ogniska wraz z Paniami – Barbarą i Moniką za udział , wszystkim dzieciom i rodzicom za zainteresowanie się warsztatami.

Myślę , że to nie był stracony czas , a przeciwnie czegoś nas nowego i fajnego nauczył. Dziękujemy p. Szymonowi Telukowi za wspaniałe , rzeczowe i bardzo dostępnie przekazane warsztaty , które na pewno sprawią , że narysowanie komiksu już nie będzie trudne.

Warsztaty zorganizowano ze środków MGOK dlatego były bezpłatne i warto było skorzystać. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach w ramach „Ferii z MGOK”- czytamy na stronie Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Zagrówie.

 

FOTO: MGOK Zagórow


Brak komentarzy

Dodaj komentarz