Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Warsztaty matematyczno – kulinarne w Szkole Podstawowej w Kowalewie Opactwie

W czwartek 29 września odbyły się pierwsze zajęcia w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Kowalewie Opactwie w ramach projektu „Matematyka w zawodach” programu mPotęga.

Były to warsztaty matematyczno – kulinarne z wypieku pizzy dla uczniów klas 4 – 6, które poprowadzili rodzice – Justyna Królak oraz Weronika Nowakowska.

W czasie zajęć został zaprezentowany zawód kucharza i przykłady zastosowania matematyki w kuchni. Uczestnicy projektu przeliczyli składniki na ciasto na pizzę wg przepisu, odmierzyli ich odpowiednią ilość oraz przygotowali i wyrobili ciasto.

Kiedy ciasto drożdżowe dojrzewało, uczniowie przygotowali swoje ulubione dodatki do pizzy. Potem każdy z niecierpliwością czekał, aż jego pizza zostanie upieczona. Gotową pizzę uczniowie podzielili na odpowiednie części ułamkowe, no a potem było już najlepsze … degustacja. Wszystkie pizze smakowały wyśmienicie.

Zajęcia sprawiły uczestnikom projektu ogromną radość, oprócz integracji i dobrej zabawy, uczniowie rozwinęli swoje umiejętności matematyczne.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

 

 

TEKST/FOTO: SP Kowalewo Opactwo


Brak komentarzy

Dodaj komentarz