Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Warsztaty plastyczne „Coś dla ochłody”

Warsztaty plastyczne dla dzieci zorganizował ostatnio Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie.

-Upał ostatnio daje się we znaki. I choć wszyscy lubimy lato, to nasze organizmy nie chcą pogodzić się z wysoką temperaturą. Pewnie ma tak wiele osób. Dlatego warto sobie przypomnieć o tak cudownym w swojej prostocie urządzeniu do robienia wiatru, jakim jest wachlarz, który został prawie zapomniany przez nas.

Wachlarz to prosty i lekki sposób nie tylko na schłodzenie ciała, ale też świetny element dekoracyjny – to szykowny dodatek do wielu klasycznych stylizacji. Dziś powoli wraca do łask i jest już konieczny nie tylko jako element kostiumu i przebrania.

Podczas wczorajszych warsztatów plastycznych zatytułowanych „Coś dla ochłody” wykonywaliśmy papierowe wachlarze. Do ich powstania wykorzystaliśmy dobrze znaną technikę orgiami. Trzeba się było wykazać cierpliwością i dużą sprawnością manualną. Poradziliśmy sobie z tym doskonale.

Do prac przy powstaniu wachlarzy z ochotą włączały się mamy i babcie. Efekty były warte wysiłku, co prezentujemy na poniższych zdjęciach.Już dziś zapraszamy na kolejne warsztaty plastyczne „Papierowy pejzaż 3D”, które odbędą się 6 lipca od godz.15.00-17.00-czytamy na stronie MGOK-u.

 

FOTO: MGOK Zagórów


Brak komentarzy

Dodaj komentarz