Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Warsztaty Twórczej Animacji

Miejski Dom Kultury w Słupcy zorganizował dla trzech zespołów teatralnych z słupeckich szkół współpracujących na co dzień z instruktorem teatru Anną Czerniak, warsztaty teatralne.

Zajęcia z twórczej animacji poprowadził Radomir Piorun aktor teatru pantomimy z Wrocławia, a obecnie dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kole.

W piątek 4 stycznia 2019r. 20-osobowa grupa młodych adeptów sztuki teatralnej uczyła się , jak korzystać z mowy ciała, gestów, mimiki twarzy oraz miała możliwość poznania różnych form ekspresji artystycznej przez ruch, związanych z budowaniem postaci, identyfikacją z przestrzenią, postacią, dialogiem wewnętrznym i ruchem scenicznym.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy aktorskiej Radomira Pioruna, warsztaty były bardzo dobrą okazją do własnego twórczego rozwoju, a zdobytą wiedzę i nowe umiejętności młodzi aktorzy wykorzystają w swoich szkolnych teatralnych projektach.

W zajęciach udział wzięły zespoły: „Jedyneczki” Szkoła Podstawowa nr 1; „Orbita” Szkoła Podstawowa nr 3 oddziały gimnazjalne i „Human Sapiens” Liceum Ogólnokształcące.

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz