Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Waszak do Europarlamentu

Słupcę odwiedzili starosta koniński, Małgorzata Waszak i poseł Tomasz Nowak. Wizyta miała zobrazować plany kandydatki Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego.

– Nasz subregion po raz pierwszy w wyborach do Parlamentu Europejskiego zyskał realną szansę, żeby kandydat, czy w tym przypadku kandydatka została europarlamentarzystką. Zdarzyło się po raz pierwszy, że mamy tak wysoką pozycję na liście – zaczął poseł Tomasz Nowak, przewodniczący sztabu wyborczego Małgorzaty Waszak, która na wielkopolskiej liście wyborczej jest czwarta. Poseł zaznaczył też, że wysoka ocena przez zarząd krajowy Platformy, a także przez premiera Donalda Tuska, który zaakceptował 4 miejsce na liście kandydatki z Konina, świadczą o tym, że jest to osoba profesjonalna, kompetentna i będzie godnie prezentowała Platformę Obywatelską w Brukseli.

Z takiego wyróżnienia i możliwości startu w wyborach do europarlamentu, starosta koniński bardzo się cieszy. Przede wszystkim chce walczyć o mniejsze subregiony i skupić się na ich problemach. – Powinniśmy pokazywać naszą tożsamość regionalną. Obszary, o jakich myślę, to są te, w których byłam już zaangażowana i mam największe doświadczenie, czyli gospodarka i turystyka. A jeśli chodzi o gospodarkę, to chciałabym skupić się na energetyce, która jest nierozerwalna z naszym regionem – mówiła starosta Waszak. Zapytana o niską frekwencję podczas takich wyborów zaznaczyła, że tej demokracji na poziomie europejskim nasze społeczeństwo dopiero się uczy. – Być może nasi mieszkańcy do tej pory wyobrażali sobie, że do tej polityki można wysyłać tylko ludzi z Warszawy, Katowic, czy Poznania. My chcemy pokazać, że mniejsze subregiony, takie jak ten nasz koniński, łącznie z Słupcą, również zasługuje w europarlamencie na swojego przedstawiciela. Ja będę bardzo zachęcała wszystkich mieszkańców naszych powiatów do tego, by w tych wyborach poszli do urn i głosowali według własnej woli – dodała.Do urn pójdziemy 25 maja. Wybierzemy 51 europosłów w 13 okręgach wyborczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *