Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wawrzynki czas zacząć

Ruszają Wawrzynki Słupeckie. Od dzisiaj do poniedziałku na mieszkańców miasta i nie tylko czekać będzie sporo atrakcji zarówno kulturalnych, jak i sportowych.

Pierwszym punktem tegorocznych obchodów święta miasta będą Biegi Wawrzynkowe, które rozpoczną się dzisiaj o 14:00. Na początek rywalizować będą dzieci i młodzież, później na trasie staną uczestnicy biegu rodzinnego i niepełnosprawni. Na zakończenie odbędzie się bieg główny o Laur św. Wawrzyńca. Pomimo upału do udziału w zwodach zgłosiła się już rekordowa liczba uczestników. Tych, którzy bardziej niż rywalizację sportową cenią sobie dobrą muzykę, zapraszamy również dzisiaj na targowisko miejskie. Od 17:00 odbywać się tam będą koncerty w wykonaniu lokalnych artystów, a gwiazdą wieczoru będzie Kate Ryan. Start o 21:00. W międzyczasie zapraszamy również na IV pchli targ.

Jutro od rana kolejne emocje sportowe. Na początek zawody wędkarskie nad Jeziorem Słupeckim, później XXXI Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie z KBKS oraz XXV Wawrzynkowy Indywidualny Turniej Tenisa Ziemnego. Popołudniu miasto opanują orkiestry w ramach kolejnego Festiwalu Orkiestr Dętych  OSP. Od 15:00 poszczególne zespoły zgrają koncerty w różnych częściach miasta, a o 16:00 wszystkie spotkają się na rynku, skąd wspólnie przemaszerują na targowisko. Tam odbędzie się oficjalne otwarcie festiwalu. Wieczorem, podobnie jak w latach poprzednich Wigilia św. Wawrzyńca, która rozpocznie się pod kolumną na skrzyżowaniu ulic Traugutta i Tysiąclecia. Później procesja do fary i nieszpory. Wszystko zakończy pokaz sztucznych ogni.

Główne obchody św. miasta czekają nas w poniedziałek. O 12:00 w kościele św. Wawrzyńca suma odpustowa w intencji mieszkańców, a popołudniu XVII Odpustowe Spotkanie przy Muzeum. Na placu przed muzeum zaprezentują swoje pasje i wyroby artystyczne twórcy ludowi i rękodzielnicy z całego regionu. Tradycyjnie nie zabraknie także czegoś dla ciała.

Beata Czerniak, dyrektor muzeum

 

 

Oprawę muzyczną tegorocznego spotkania odpustowego zapewni kapela folkowa Góralska Hora. Każdy ich koncert jest dużą dawką żywiołowej góralskiej muzyki, z wykorzystaniem zarazem energicznych bałkańskich rytmów, które rozkręcą każdego. Wawrzynki Słupeckie zakończą się wieczorem XII Koncertem Organowym. W kościele pw. św. Wawrzyńca wystąpią: Jarosław Tarnawski- organy i Magdalena Kozakiewicz- sopran. Zapraszamy!


Brak komentarzy

Dodaj komentarz