Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wawrzynkowe zawody wędkarskie

Jak co roku, w związku ze świętem patrona naszego miasta, wędkarze z słupeckich kół wędkarskich rozegrali drużynowe zawody o Puchar burmistrza Miasta Słupcy.

– 6 sierpnia o godzinie 7 rano nad jeziorem stawiły się dwie 15-osobowe drużyny z Koła nr 18 Miasto Słupca i Koła nr 14 Mostostal. Sędziowali Ryszard Jóźwiak i Kazimierz Sobczak. Pogoda tym razem nie dopisała, ale wędkarze dzielnie rywalizowali mimo deszczu.

Po 4 godzinnym łowieniu komisja sędziowska przystąpiła do ważenia złowionych ryb, po czym można było ogłosić wyniki. Drużynowo zwyciężyli wędkarze z Koła nr 18 Miasto Słupca łowiąc 46kg 75g ryb, druga drużyna z Mostostalu złowiła 42kg 400g. Indywidualnie najlepszy był Stefan Furmaniak – 6865g ryb, drugie miejsce zajął Roman Kwitowski z wynikiem 6455g ryb, trzeci uplasował się Grzegorz Wieczorek – złowił 5765g.

Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli: Sławomir Wojtkowiak, Michał Frąckowiak, Robert Kozłowski, Marian Wieczorek, Piotr Kowalczyk, Andrzej Jaroński i Marek Kostrzewski.

Najlepsi zawodnicy otrzymali wędkarskie nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe upominki ufundowane przez Urząd Miasta. Zawody zakończono przy wspólnym grillu zorganizowanym przez niezawodnych – Szczepana Augustyniaka i Jana Krawczyńskiego. Zawody przebiegły w miłej i koleżeńskiej atmosferze – relacjonuje prezes Koła nr 14 Mostostal, Olgierd Nowicki.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz