Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wędkarze sprzątali teren wokół Jeziora Słupeckiego

Członkowie Koła PZW nr 14 Mostostal posprzątali brzegi Jeziora Słupeckiego.

-Teren, z którego Wędkarze uprzątnęli zalegające odpady objął lasek przyległy do jeziora oraz brzegi w miejscowości Róża. W sumie zebrano ponad 25 worków śmieci. Z przykrością stwierdzam, że większość pozostawionych śmieci to niestety pozostałości po osobach wędkujących.

Przypominam, że wędkarze mają obowiązek narzucony Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb do posprzątania swojego stanowiska- o czym mowa w pkt 3, rozdziału III : Wędkarz zobowiązany jest utrzymać w czystości stanowisko wędkarskie w promieniu minimum 5 metrów, bez względu na stan, jaki zastał przed rozpoczęciem połowu.

Dlatego proszę wszystkich wędkarzy, wędkującymi nad naszymi akwenami o bezwzględne przestrzeganie tego punktu, nieśmiecenie oraz sprzątanie po innych, którym obca jest kultura i poszanowanie środowiska.

Kolegom, którzy poświęcili swój czas i mieli ochotę pozbierać śmieci w ten sobotni poranek gorąco dziękuje- relacjonuje Olgierd Nowicki, Prezes Koła PZW nr 14 Mostostal Słupca.

 


Najnowszy komentarz
  • Brawo, takie akcje to powinny być co miesiąc i wbijanie ludziom do głowy, ze skoro przyniosłeś taki kawał coś pełnego to tym lżej powinno być Ci odnieś coś pustego. W szkołach to powinien być standard, żeby uczyć dzieci od małego sprzątać i przeprowadzać takie akcje w terenie. Pomijam już fakt, że tam gdzie najwięcej śmieci powinno się postawić kosze. Tak jak z chodnikami kiedyś – siano trawę i tam gdzie była wydeptana ścieżka tam kładziono chodnik. Logiki nigdy za wiele.

Dodaj komentarz