Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Weekend przegranych

Wśród seniorskich drużyn z naszego powiatu jedynie ZKS Zagórów schodził z boiska w roli zwycięzcy. Inne zespołu podczas minionego weekendu przegrały swoje spotkania.

Przedostaną kolejką zmagań mają za sobą drużyny w Konińskiej Klasie Okręgowej.W Helenowie podopieczni Roberta Sarnowskiego po bramkach Łukasza Kruczkowskiego i Igora Chmiela ograli Błękitnych 1:2. Mimo starty dwóch bramek na wyjeździe z Polonusem Kazimierzem Biskupim strzałkowski Polanin jeszcze przed przerwą doprowadził do remisu, za sprawa trafień Marcina Wziętka. Ostatecznie jednak mecz przegrał trącąc w drugiej połowie dwie bramki po kontratakach gospodarzy.

Po raz kolejny bez zawodników rezerwowych, tym razem do Sompolna na mecz wybrał się Hetman Orchowo i po raz kolejny poniósł porażkę, choć wynik nie do końca odzwierciedla przebieg meczu. Do 65 minuty Hetman był dla gospodarzy równorzędnym przeciwnikiem, jednak kiedy gracze Roberta Czerniaka opadli z sił GKS ruszył do zdecydowanych ataków. Te dały efekt dopiero w 88 minucie, kiedy Hetman stracił gola na 1:0. Pozostałe padły już w doliczonym czasie gry, a wpływ na taki obrót spraw oprócz braku sił miały również dwie kontuzje zawodników przebywających do końca meczu na placu gry.

W rozgrywkach Konińskiej A-klasy nasze powiatowe drużyny doznały dwóch porażek. Na wyjeździe z liderem walczyły rezerwy SKP. Do przerwy gracze Mirosława Kwaśnego przegrywali 2:1, a gola dla słupczan strzelił Mateusz Górski. W drugiej Sparta podwyższyła prowadzenie i mimo kontaktowej bramki Bartosza Bednarowicza, który mierzonym strzałem z około osiemnastu metrów pokonał bramkarza rywali słupczanie schodzili z boiska pokonani. Tak samo było z Czarnymi Ostrowite, którzy 0:1 ulegli u siebie Zjednoczonym Rychwał. Nie zabrakło kontrowersji. W końcówce czerwone kartki obejrzeli Dawid Skibieszewski i Andrzej Majewski. Sędzia nie odgwizdał także jedenastki po zagraniu ręką jednego z graczy z Rychwała, czego domagali się gospodarze.

Konińska Klasa Okręgowa
Polonus Kazimierz Biskupi-Polanin Strzałkowo 4:2 (2:2)
GKS Sompolno-Hetman Orchowo 3:0 (0:0)
Warta Helenów Kramsk-ZKS Zagórów 1:2 (1:2)

Konińska A-klasa
Sparta Orzechowo- SKP II Słupca 3:2 (2:1)
Czarni Ostrowite-Zjednoczeni Rychwał 0:1 (0:0)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *