Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

“Wek za wek” po raz drugi

Już jutro w Strzałkowie znów będzie można wymienić się ulubionymi przetworami i przepisami na nie. Wszystko w ramach akcji „Wek za wek”.

„Wek za wek” to inicjatywa polegająca na wymianie między uczestnikami spotkania domowych przetworów. Mogą to być np. marynaty, susz, konfitury, dżemy oraz wiele innych zapraw. Nie chodzi jednak o pozbywanie się tego co zalega na piwnicznych półkach, a o podzielenie się czymś wyjątkowym.

Pierwszy raz w Strzałkowie akcja została przeprowadzona w ubiegłym roku i cieszyła się sporym zainteresowaniem. Organizatorzy, czyli Strzałkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, liczą, że tym razem będzie podobnie i chętnych do nietypowej wymiany nie zabraknie. Ważna informacja! Każdy, kto chciałby w niej wziąć udział proszony jest, by oprócz przetworu przynieść również przepis.

Akcja „Wek za wek” odbędzie się jutro tuż po wykładzie sekcji geograficzno – krajoznawczej pt. „PIEKŁO, ZIEMIA, NIEBO – Kambodża, Laos, Tajlandia”. Wykład wygłosi Marek Pindral. Początek o 17:00 w sali GOK.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz