Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wezmą kredyt na drogę

Kredyt w wysokości prawie 800 tys. zł zaciągnie jeszcze w tym roku gmina Lądek na budowę ul. M. Konopnickiej w Ciążeniu. Decyzję w tej sprawie radni podjęli jednogłośnie, na ostatniej sesji Rady Gminy.

Temat ulicy Konopnickiej w Ciążeniu przewija się od lat i niejednokrotnie poruszany był na posiedzeniach Rady Gminy Lądek. Tym razem wydaje się jednak, że bój o budowę drogi wraz z kanalizacją deszczową dobiegł końca. Wszystko za sprawą uchwały, dodanej do porządku obrad ostatniej sesji, która mówi o zaciągnięciu na ten cel kredytu bankowego do kwoty 788 tys. zł.

Kredyt jest konieczny, gdyż gminie nie udało się pozyskać na tę inwestycję żadnych środków zewnętrznych, co wytknął wójt Arlecie Pleśniak, radny Waldemar Herudziński. – Nie trzeba się natrudzić ani nakręcić głową, czy inną częścią ciała, żeby wykonać zadanie za własne pieniądze. Dobrym byłoby, gdyby to była realizacja z wykorzystaniem środków pomocowych. Trzeba też dodać, że temat ten zaczął się prawie cztery lata temu. Mieszkańcy Ciążenia i nie tylko usłyszeli wtedy deklaracje z Pani strony, że środki zostaną poszukane i projekt będzie zrealizowany, jednak przez ten czas nic nie zostało zrobione i w efekcie dziś przedkłada się nam projekt zaciągnięcia kredytu. Radni oczywiście rozumieją, że ta inwestycja jest potrzebna, niemniej ubolewam, że nie uzyskano na nią żadnej złotówki z zewnątrz – tłumaczył Herudziński.

Radny na odpowiedź wójt gminy nie musiał długo czekać. – Ja też ubolewam, że nie udało nam się pozyskać środków zewnętrznych na tę inwestycję, ale to nie jest tak, że się nie staraliśmy. Myśmy poczynili wiele starań w tym kierunku, jednak sami państwo wiecie jak to czasem z przyznawaniem tych środków jest. Wniosek został złożony, umotywowaliśmy go najlepiej jak tylko się dało, ale niestety nie udało się tego dofinansowania otrzymać – mówiła Arleta Pleśniak.

Ostatecznie, podczas głosowania nad uchwałą nikt nie miał wątpliwości co do słuszności jej podjęcia i ostatecznie radni jednogłośnie zdecydowali o zaciągnięciu kredytu na budowę drogi. Kredyt ma zostać spłacony w ciągu pięciu lat.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *